9 поганих звичок, що заважають працювати якісно

9 звичок, що заважають продуктивній роботі
Джерело: BusinessGuruClub

Погані звички уповільнюють, знижують точність, роблять менш креативними і знищують продуктивність. Встановлення контролю над поганими звичками є критичним не лише задля якості роботи. Дослідження в університеті Міннесоти виявило, що люди, які опанували найвищий ступінь самоконтролю, більш щасливі, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, ніж ті, хто себе не опанували.

Деякі погані звички завдають більше або менше клопотів, але наступні дев’ять – це найбільші шкідники. Позбавлення від цих звичок збільшить продуктивність і принесе насолоду від гарного настрою, який дає самоконтроль.

  1. Імпульсивне бродіння інтернетом. 15 хвилин – стільки часу потрібно для того, щоб після клацання в інтернеті сфокусуватися на роботі. Як тільки сфокусуєтеся, ви впадете в ейфорію збільшеної продуктивності, яку називають “потік”. Дослідження свідчать, що люди в стані потоку вп’ятеро продуктивніші. Коли ви щось клацаєте поза роботою, бо вам свербить перевірити новини, Facebook, спортивний рахунок, чи ще щось, це викидає вас із “потоку”. Потім вам потрібні наступні 15 хвилин, щоб сфокусуватися і увійти в стан “потоку”. Часті випадання і повернення протягом робочого дня можуть призвести до того, що весь день може бути змарновано.
  2. Перфекціонізм. Більшість письменників витрачають незліченні години промальовуючи героїв і сюжет. Вони навіть пишуть сторінку за сторінкою усвідомлюючи, що цього ніколи не включать своїх книжок. Вони це роблять, бо знають, що ідеї потрібен час, аби дозріти. Ми воліємо робити паузу, коли час починати, бо ми знаємо, що наші ідеї не ідеальні, тож те, що ми зробимо може бути недосконалим. Але як ви зможете що-небудь зробити, якщо навіть не почали і не дали вашим ідеям час на дозрівання? Письменниця Джоді Піколт прекрасно узагальнила важливість уникання перфекціонізму: “Ви можете редагувати погану сторінку, але ви не можете редагувати порожню сторінку”.
  3. Зустрічі. Зустрічі зжирають ваш дорогоцінний час як ніщо інше. Надпродуктивні люди уникають зустрічей наскільки це можливо. Вони знають, що зустрічі тривають вічно, якщо їм це дозволити, тож коли вони зіштовхуються із необхідністю зустрітися, вони інформують всіх, що суворо дотримуватимуться визначеного графіка. Це встановлює чіткі обмеження, які мотивують всіх бути більш зосередженими та ефективними.
  4. Негайні відповіді на електронні листи. Продуктивні люди не дозволять своїм електронним скринькам постійно їх перебивати. В доважок до перевірки своїх електронних скриньок за визначеним графіком, вони успішно користуються з можливостей, що дозволяють сортувати листи за пріоритетами від відправника. Вони ставлять сповіщення для своїх найбільший постачальників чи кращих покупців, а решту залишають доки не буде поставлена крапка в поточній роботі. Дехто навіть встановлює автовідповідач, що дає знати відправникові, коли вони перевірятимуть скриньку знову.
  5. Натискання на кнопку будильника. Коли ви спите, ваш мозок проходить крізь відповідні цикли сну, останній з яких готує вас до сигналу, що час прокидатися. Ось чому люди часом прокидаються прямісінько перед тим, як запищить будильник – ваш мозок знає, коли прокидатися і готовий це робити. Коли ви натискаєте кнопку будильника і засинаєте знову, ви втрачаєте пильність і прокидаєтеся пізніше, втомлені і кволі. Найгірше, що ця кволість може тривати годинами. Отже, немає значення наскільки ви вважаєте себе втомленим, коли пищить будильник – примусьте себе встати з ліжка, якщо хочете мати продуктивний ранок.
  6. Багатозадачність. Багатозадачність – справжній вбивця продуктивності. Дослідження проведенні в Стенфордському університеті підтвердили, що багатозадачність менш продуктивна, ніж виконання однієї роботи. Дослідники з’ясували, що люди, які регулярно “бомбардуються” кількома потоками електронної інформації не можуть фокусуватися, чи згадувати якусь інформацію чи перемикатися з однієї роботи на іншу, ніж ті, хто цілковито зосередженні на виконанні одного завдання. Коли ви намагаєтеся робити дві речі одночасно, вашому мозкові бракує “оперативної пам’яті”, щоб успішно їх опрацьовувати. Але що як деякі люди мають хист до багатозадачності? Дослідники у Стенфорді порівняли групи людей, що базувалися на їхній багатозадачності та їхніх уявленнях, що це сприяє їхній продуктивності. Науковці з’ясували, що “запеклі багатозадачники” – ті, хто надто практикують багатозадачність і вважають, що це сильно сприяє їхній продуктивності – насправді були гірші в багатозадачності, ніж ті, хто не змішує завдання. “Запеклі багатозадачники” менш продуктивні, тому що мають більше проблем з упорядкуванням своїх думок та фільтруванням неважливої інформації. Також вони повільніше перемикаються з одного завдання на інше. Овва!
  7. Відкладання важких завдань. Ми маємо обмежені запаси ментальної енергії. Тож як тільки ми вичерпуємо цю енергію, наша здатність ухвалювати рішення і продуктивність швидко падають. Це називається “втомою рішенням”. Коли ви відкладаєте важкі завдання на кінець дня, бо вони лякають, ви відкладаєте їх на найгірший час. Щоб подолати “втому рішенням”, треба займатися складними завданнями зранку, коли свідомість свіжа.
  8. Використання телефона, планшета чи комп’ютера в ліжку. Це найбільша річ, яка шкодить сну та продуктивності і цього люди навіть не усвідомлюють. Короткохвильове блакитне світло відіграє важливу роль для нашого настрою, рівня енергії та якості сну. Уранці сонячне проміння містить багато такого блакитного світла. Коли ваші очі піддаються його безпосередньому впливу, блакитне світло зупиняє виробництво снодійного гормону мелатоніну і робить вас більш бадьорим. По обіді сонячне проміння втрачає блакитне світло, що дозволяє вашому тілу продукувати мелатонін і готуватися до сну. До вечора ваш мозок не очікує впливу жодного блакитного світла і тому дуже до нього чутливий. Більшість з наших улюблений вечірніх приладів: ноутбуків, планшетів, телевізорів і мобільних телефонів виробляє короткохвильове блакитне світло і у випадку з вашим ноутбуком, планшетом і телефоном спрямовані прямо в обличчя. Такий вплив погіршує продукування мелатоніну і порушує як здатність засинати, так і якість сну. Як ми всі знаємо, поганий нічний сон має катастрофічні наслідки для продуктивності. Найкраща річ, яку можна зробити – уникати всіх цих приладів від обіду (телебачення може бути, позаяк люди сидять досить далеко від телевізора).
  9. Зловживання цукром. Глюкоза виконує функцію акселератора для збільшення енергії в мозку. Нам глюкоза потрібна, щоб сконцентруватися на виконанні відповідальних завдань. З малим рівнем глюкози ви почуваєтеся втомленими, незосередженими і повільними; забагато глюкози роблять вас тривожними і нездатними до концентрації. Дослідження засвідчили, що оптимальна солодка доза становить 25 грамів глюкози. Найцікавіше, що ви можете отримати ці 25 грамів глюкози за бажанням будь-яким способом і ви почуватиметеся однаково – принаймні спочатку. Різниця полягає в тому, як довго триватиме продуктивність. Пончики, содова та інші форми переробленого цукру призводять до збільшення енергії, що триватиме приблизно 20 хвилин. В той час як вівсянка, рис та інші продукти, що містять складні вуглеводи виділяють енергію повільно, що дозволить утримувати концентрацію.

Підсумовуючи

Деякі з цих звичок виглядають менш важливими, але вони є частинами цілого. Більшість полягає в особистому виборі між отриманням негайного задоволення і тривалою дією. Зрештою, найгірша звичка призводить до втрати того, що є для вас справді важливим.

Автор: Тревіс Бредбері

Джерело – ось тут.