Аваков має піти

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков продемонстрував, що поліція і Національна гвардія перетворилися в його приватне військо. Коли детективи Національного антикорупційного бюро України почали проводити обшук в сина міністра, сам Аваков відкликав (?!) бійців НГУ, які охороняли Верховну Раду України від протестувальників. Більше того, він відкрито назвав народних депутатів України “мотлохом”. А згодом, міністр внутрішніх справ… силами поліції і НГУ заблокував будинок, де слідчі НАБУ проводили обшук, щоби завадити слідству.

Аваков має піти

Поведінка Арсена Авакова – це неймовірне свавілля, за яке в демократичній країні міністр має бути не лише звільнений але й заарештований як посадова особа, що перевищила свої повноваження і дії якої є суспільно небезпечними та шкодять національній безпеці України. Протягом останніх кількох років Аваков методично демонстрував нехтування законами і мораллю. І цьому є досить прикладів:

По-перше, як я вже писав раніше, прикриваючись “реформою Міністерства внутрішніх справ”, під “створенням” Нацполіції, відбулася справжня “мєнтовська” контрреволюція. Першим заступником міністра МВС Арсена Авакова є Сергій Яровий. Він підпадає під дію Закону України “Про очищення влади” оскільки від 22 липня 2010 року до 31 травня 2012 року командував Внутрішніми військами МВС України.

Департаментом формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС керує Василь Боднар, який під час Євромайдану був начальником управління з питань правоохоронної роботи, запобігання протидії корупції апарату КМДА – тобто курував правоохоронців у тій самій КМДА, керівник якої Олександр Попов перебуває під слідством у справі жорстокого побиття студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Тобто Боднар має разом з Поповим ходити на засідання суду, а не сидіти з генеральськими погонами в теплому кабінеті МВС.

Як свідчать реалії, потрібні міліцейські кадри масово пережили “революцію гідності” – взяти того ж Сергія Будника, який в 2010-2014 рр. очолював ДАІ і теж підпадав під люстрацію, але був підвищений до генерала поліції третього рангу і очолив прибутковий Департамент МВС поліції охорони. Віра в безкарність Будника зіграла з ним злий жарт і зараз він пояснює слідству походження в своєму сейфі 16 золотих зливків.

По-друге, поліцейські масово роздають дозволи на отримання та продовження вогнепальної зброї своїм людям. Йдеться про міліціонерів, які підозрюються у справах проти Євромайдану. Згідно з записаними телефонними розмовами оприлюдненими Генпрокуратурою схоже, що поліція виокремилася в окрему касту, якій дозволено мати як автоматичну, так і короткоцівкову зброю поза службовими обов’язками. Водночас поліція всіляко блокує впровадження будь-яких спроб легального обігу зброї. Цікаво, для чого? Відповідь очевидна.

Бо, по-третє, МВС нині перетворилося на організоване злочинне угруповання кероване Аваковим в ручному режимі. І це не голослівне звинувачення. 24 вересня 2017 року під час засідання Ради регіонального розвитку за участю президента України, прем’єр-міністр України заявив про “епідемію силового тиску на бізнес”. Йдеться про небувалий тиск “правоохоронних органів” на легальний бізнес. Відтак, Кабмін… опрацьовує законопроект “про відповідальність співробітників правоохоронних органів за неправомірні й надмірні силові дії проти підприємців”.

Аваков має піти

Вдумайтеся! Прем’єр-міністр, який є керівником міністра внутрішніх справ, не має на того жодного впливу і белькоче про якийсь законопроект, замість того, щоб поставити Авакова і всіх мусорів поліцейських на місце.

Підсумовуючи, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков перейшов усі межі дозволеного. Його подальше перебування на посаді та відверте нехтування законами і правилами притаманними цивілізованій державі, стає загрозою національній безпеці України. Колись так само заносило іншого міністра внутрішніх справ – Юрія Кравченка – старші люди пам’ятають так званих “орлів Кравченка”. Схоже, що з того, як Аваков використовує Нацгвардію та поліцію у власних інтересах, ми можемо говорити про “орлів Авакова”. До речі, не здивуюся, якщо слід “орлів Авакова” засвітиться в останніх резонансних убивствах. Адже досить зручно – чинити терор і його ж знищувати докази розслідувати, одночасно вимагаючи більших бюджетних надходжень нібито на діяльність МВС. Хоча врешті бюджетні мільярди йдуть на особисте обслуговування гірського князька, що раптом відчув необмежену владу.