Ази інформування. Повчимося в ізраїльтян?

Ази інформування. Повчимося в ізраїльтян?
Джерело: YouTube/ScratchGroup

В Ізраїлі зробили мультик, де фактично “на пальцях” пояснюється, що таке тероризм і чому ізраїльтяни мусять захищатися. Подивіться цей мультик – він універсальний, бо ідеально описує і нашу ситуацію, коли Росія зазіхає на мир і спокій України.

Варто звернути увагу на підхід, що застосовують ізраїльтяни – вони буквально розжовують, що відбувається насправді. Розжовують у вигляді мульта. Розжовують як для дітей. Власне, в мульті застосовано й два правила для телевізійників, яких нас колись навчали: а) треба подати тему так, щоб її зрозумів навіть третьокласник і б) треба подати тему так, щоби глядач, який увімкнув телевізор навіть посередині сюжету, зрозумів про що йдеться. Тож ролик вийшов простим, наочним і ефективним.

Хоча, здавалося б, навіщо так пояснювати реалії Ізраїлю? Адже весь світ знає про боротьбу цієї країни? Але реалії такі, що інформаційна війна (а просвітництво – це її невід’ємна складова) триває постійно. Інформвійна дуже мінлива і потребує постійного активного заангажування. Інформаційна перемога, що здається очевидною зараз, за годину може перетворитися на поразку.  Тож насправді все і всім треба пояснювати постійно. А легкий до сприйняття мульт зручний тим, що його можна крутити багато разів без небезпеки, що він набридне, повторюючи всім очевидні речі. Крім того, це економія дорогоцінного часу, адже замість того, щоби пояснювати на форумах чи коментах що відбувається в Україні – можна просто подати посилання на мульт.

Українцям треба вчитися саме таким речам – просто, дохідливо і наочно показувати світу, що відбувається. Тим більше, що у нас чудова школа митців і мультиплікаторів (доведено ЄвроМайданом). Бо поки реалії такі, що громадяни України продукують складні пропагандистські конструкції.

Ось, наприклад, гляньте цей кліп:

Попри солідну кількість переглядів, цей ролик має суттєві вади. Він сприйнятний як спосіб пропаганди в середовищі, яке розуміє, що відбувається в Україні (вже заангажоване в події, а в світі таких стурбованих людей насправді небагато). Він сприйнятний в середовищі, яке розуміє слова пісні (бо читати титри, коли швидко міняється відеоряд – нереально). Але цей ролик навряд чи буде масово сприйнятний десь на Заході і вже точно не буде сприйнятним у світі зважаючи на культурну розмаїтість. Тоді як мова мультиплікації універсальна.