Барига

БаригаБАРИГА, -и, ч.

1. крим. (із жарґону кримінальних злочинців) Перекупник краденого. БСРЖ, 52; СЖЗ, 16; ЯБМ 1, 7.

2. жрм. (жарґонізована розмовна мова); несхвальн. (несхвальне) Продавець, торговець, бізнес якого оцінюється як недостойний. БСРЖ, 52.

3. мол. (із загальномолодіжного жарґону) Бізнесмен, який робить не дуже великі гроші. ПСУМС, 6.

Леся Ставицька,

Короткий словник жарґонної лексики української мови,

Вид-во Критика, Київ 2003

***

1 лютого 2017 року на Майдані Незалежності у Києві прощалися з чотирма військовими, які загинули 29-30 січня під час нападу на Авдіївку терористично-російських військ (станом на обід 1 лютого загинуло 7 українських військовослужбовців). Близько тисячі киян прийшли провести в останню путь героїв. Українські соцмережі були переповнені співчуттями щодо непоправних втрат для України.

Утім, ані полеглі, ані їхні родини не отримали головного співчуття – від президента України Петра Порошенка, який за Конституцією також є Верховним Головнокомандувачем. Станом на 15 годину 1 лютого 2016 року навіть натяку на жаль не з’явилося на офіційній вебсторінці президента. Може, співчуття щодо загибелі українців були на Фейсбуці – улюбленому інструменті українських політиків та президента?

На жаль. Більше того, трагічний день пресові служби президента розпочали з… привітань жінки президента Марини Порошенко.

Ось знімок екрану сторінки Порошенка у Фейсбуці, де радісний Верховний Головнокомандувач крокує поруч зі своєю жінкою (натисніть, щоб збільшити):

Барига

Як бачимо, перед привітанням виставлене заспокоєння громадян щодо ситуації в Авдіївці. Ще раніше – пост про спілкування Порошенка з українськими стипендіатами в Німеччині. А ще раніше – вшанування Порошенком пам’яті загиблих під час теракту в Берліні. І все. Жодного слова співчуття родинам військових, які загинули захищаючи Україну.

Може, щось людського на фейсбук-сторінці Адміністрації президента?

Теж, на жаль. Станом на 15.00 01.02.2016 вона починається з привітань жінці президента (натисніть, щоб збільшити):

Барига

Перед вітаннями – політична заява Порошенка щодо обстрілів Авдіївки. Ще раніше – інформація про нараду в президента щодо обстрілів Авдіївки. На нараді жодного співчуття – лише про нагороди: “Особливо Президент підкреслив необхідність відзначення державними нагородами тих, хто героїчно віддав своє життя захищаючи мир та спокій українських громадян”.

Може, Порошенко висловив співчуття у Твіттері?

Теж ні:

Барига

На цьому тлі дещо вирізняється позиція Кабінету Міністрів, де засідання уряду почалося з хвилини мовчання військових, які загинули в Авдіївці. А Верховний Головнокомандувач немов води в рота набрав. А, може, святкує день народження і розрізає тортик? Тим більше, що й державні медіа прогнулися:

Барига

То нехай пан Президент в родинному колі подивиться інтерв’ю із загиблим в Авдіївці 23-річним капітаном Андрієм Кизилом, який, на превеликий жаль, ніколи не стане Верховним Головнокомандувачем. Втім, може це й на руку баригам?

P.S.: Киньте в пошук словосполучення “Порошенко висловив співчуття” і ви знайдете жаль за застреленими в Княжичах поліціянтами (бариги завжди бояться міліціонерів або поліцейських), співчуття Нищуку, жаль з приводу смерті Кастро. Та ось жалю за вбитими українськими військовими від Верховного Головнокомандувача я не знайшов.