Біженці, яких нема, або маніпуляції з одним знімком


Warning: Use of undefined constant cf - assumed 'cf' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 95

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 103

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 105

 

Біженці, яких немаУкраїна – «зона гуманітарного лиха». Саме таку конструкцію зараз будують в Кремлі для дискредитації Києва на міжнародній арені. Крім «гуманітарного лиха», Росія розкручує тему українських біженців, щоб перетворити її в проблему на рівні Верховного комісара ООН у справах біженців. Мета – введення «миротворчих військ» на територію України. Тему лише починають роздмухувати в медіа і тут Кремль не гребує застосовувати брехню, маніпуляцію, а також свого вірного союзника – церкву. Як це відбувається – далі в статті.

Росія розпочала масову кампанію допомоги «українським біженцям». Кремлівські медіа рапортують, що в таборах для біженців з України на території Ростовської області розміщено вже 25 343 людини, з них 9 259 дітей. Жодних доказів цього Росія не має, натомість головною ілюстрацією для дискредитації України стала одна фотографія дівчинки, яку українська влада евакуювала зі Слов’янська ще 6 червня 2014 року.

Оць це фото:

photo

Фото Андрія Петрова з агентства Associated Press вперше з’явилося на сторінці видання Los Angeles Times 10 червня в матеріалі про розпорядження Петра Порошенка евакуювати дітей зі Слов’янська.

1_2_LATimes_first

Того ж дня, 10 червня, фотографія дівчинки авторства Андрія Петрова з’являється на сербському сайті Politika.

2_polityka_10.06

Сербський сайт підписує фото дівчинки діаметрально протилежною інформацією: «Голова Президії Верховної Ради Донецької самопроголошеної Народної Республіки Денис Пушилін повідомив ІТАР-ТАСС, що кордон між Росією і Україною перетнули близько 15000 біженців – в основному жінок і дітей, із зони бойових дій на сході України».

Цим повідомленням на сербському (?) сайті запускається ціла російська пропагандистська машина. І той інформаційний шабаш, що розгорнувся далі, варто оглянути.

До сербського видання вже 13 червня підключається сайт Pravda.RU. Фото дівчинки увінчує новину: «Дещиця вимагає в Лаврова, щоб Росія повернула дітей-сиріт, вивезених з-під бомбардувань».

3_1_pravda.ru_13.06

Тональність новини: «ополченці» врятували дітей «з-під бомбардувань українського війська», а сама українська влада рятувати дітей не збирається. Жодного підтвердження, жодного доказу, жодного посилання – лише згадане фото дівчинки. На цій же ж сторінці (вгорі ліворуч) видно цю ж фотографію дівчинки з підписом: «В Новоросії гуманітарна катастрофа».

3_2_pravda.ru_biezentsi

В більш розгорнутому коментарі до фото, Pravda.RU пише про «величезний наплив біженців» і що в Росії все готове для допомоги. На жаль, із сайту не ясно, якого дня виставили цей «фоторепортаж».

Фотографія евакуйованої дівчинки не дає спокою Pravda.RU і 18 червня це фото підписують вже новиною, що «Новоросів чекають фільтраційні табори».

6_pravda.ru_18.06

В тексті йшлося про слова в.о. міністра оборони Коваля про доцільність створити фільтраційні табори для пошуку терористів. Але Pravda.RU написала, що йтиметься про тотальні репресії і ледь не чистки, де навіть не позаздриш дітям.

Фото з евакуйованою дівчиною настільки сподобалося кремлівським пропагандистам, що вони продовжують його використовувати для ілюстрації різноманітних звірств.

Так, 21 червня все та ж Pravda.RU ілюструє знімком новину, що «українські військові обстріляли автобус з дітьми на кордоні з Росією».

7_pravda.ru_21.06

Новина базується на твіттер-повідомленні російського омбудсмена з прав дитини Павла Астахова, щоправда про деталі обстрілу світ чомусь ніколи так і не дізнався.

01 липня зображення маленької дівчинки вже використали як ілюстрацію на іншому сайті – CrisisUA.Net.

8_vyviz_ditej_lugansk

Цього разу дитя евакуювали з Будинку малятка, що в Луганську. Евакуювали героїчні «ополченці», щоби врятувати дітей від «обстрілів українською армією» (це вже десь було, еге ж?).

02 липня невтомна Pravda.RU вже розміщує фото дівчинки під англомовною новиною, що «щонайменше 500 українських біженців щодня прибувають до Криму».

9_pravda.ru_02.07

Джерело новини – так званий «прем’єр-міністр Криму» (кримінальний авторитет) Константінов, який переймається долею біженців і героїчно обіцяє їх всіх прихистити.

Здавалося б, дівчинку на фото вже можна було би лишити в спокої. Та після тижневої перерви 09 липня сайт Pravoslavie.RU розміщає відоме фото на чолі новини «Митрополит Ростовський Меркурій: церква робить все можливе, щоби допомогти біженцям».

91_pravoslavije_ru

В тривожній новині російських церковників йдеться надзвичайну ситуацію з «українськими біженцями» в Ростовській області. А церква робить все можливе, щоб допомогти людям «позбавитися від страху і заціпеніння». Очевидно, фото маленької дівчинки, яку евакуювала українська влада подалі від проросійських терористів, мало проілюструвати цей «страх і заціпеніння».

Варто звернути увагу, що сайт Pravoslavie.RU також доступний і сербською мовою. А, як видно з початку дослідження, саме сербський сайт Politika вперше вкинув фото дівчинки на антиукраїнський пропагандистський вентилятор.

Але це ще не все – дівчинку знову використовують як ілюстрацію до чергової правди.ру 10 липня.  В новині йдеться, що Ліберально-демократична партія Росії (якою керує відомий політичний клоун Росії Жиріновський) «пропонує встановити камери, що фіксують процес переходу біженців з України в Росію».

912_pravda.ru_10.07

Цікаво, яке відео Росія буде транслювати, коли не має навіть фотодоказів десятків тисяч українських біженців? Хоча Фотошоп зараз творить чудеса (загадаймо приїзд Патріарха Кіріла до Харкова і домальовані натовпи вірян), та й, як показує практика, Росія не гребує використовувати знімки та відео з різних воєн, видаючи їх за українські реалії.

Жонглювання простою фотографією здатне добряче накрутити градус антиукраїнської істерії і призвести до серйозних глобальних наслідків. 10 липня 2014 року провідний польський аналітичний центр Центр Східних Досліджень (OSW) надрукував короткий аналіз щодо спроб Росії розіграти пропагандистську карту в справі українських біженців. Метою такої російської брехні є вплив як на міжнародну спільноту (про це коротко вже було на початку цього дослідження), так і для промивання мізків адептам Русского Міра.

Ось простий приклад такого промивання мізків, коли бійці українського війська порозмовляли зі «звільненими» мешканцями Слов’янська:

Російська пропаганда у всій вищеописаній історії продемонструвала стовпи, на які може спиратися:

  1. на сербські медіа (Сербія вже заявила про себе поставками бойовиків в Крим, а також коли підписала контракт на будівництво Південного Потоку)
  2. на російську православну церкву включно з усіма попами-агентами на території України.

Але постає чисто людське питання до всіх цих «православних» пропагандистів – а чим завинила бідна дівчинка на фото, що її так жорстко використали відправляючи в кращому випадку в Крим, а в гіршому – у фільтраційний табір?

P.S.: Мати дівчинки може спокійно позиватися до Європейського Суду з прав людини проти антиукраїнських пропагандистів щодо захисту честі і гідності та використання фото її дитини з корисливою метою. Знімки екранів, що використані тут, я надам для доказів в суді.

Мітки: , ,