Черговий цвях в домовину Росії або ЧС з футболу як гібридна зброя проти Москви

Ідея така: Західні країни та західні футбольні функціонери майже до останнього запевняють, що Чемпіонат світу з футболу пройде саме в Росії. Росія вкладає величезні кошти на його проведення. Для цього вона витрачає гроші як з центрального, так і з місцевих бюджетів. Ніхто грошей росіянам не позичає. За лічені тижні до чемпіонату, Захід ухвалює рішення провести цей Чемпіонат світу з футболу 2018 в іншій країні (в Європі є країни з готовою інфраструктурою). Відтак Росія безповоротно “влітає” щонайменше на 500 мільярдів рублів і позбувається будь-яких шансів бодай частково повернути гроші під час проведення ЧС.Черговий цвях в домовину Росії або ЧС з футболу як гібридна зброя проти Москви

Жорстко? Футбол не має відношення до політики? Тоді згадайте, як Росія зневажила міжнародне право агресією проти України і вбивствами десятків тисяч людей у світі. Тож що забороняє застосувати гібридну зброю проти Росії і вбити черговий цвях в її домовину?

Збігнев Бжезинський у своїй книзі “Стратегічне бачення. Америка і криза світової влади” наголошував, що для виживання людства “мають відійти в тінь традиційні міжнародні конфлікти“. Американський аналітик зі світовим ім’ям звертав увагу на нові виклики перед людством: охорона природи, зміни клімату, соціоекономічні чинники, продуктова безпека і демографія. А будь-яка, навіть мінімальна, геополітична загроза стабільності унеможливлює глобальну співпрацю для майбутнього виживання людства.

Росія, своєю агресією проти України, поставила масний хрест на будь-яких спробах стратегувати майбутнє людства найближчим часом. Співпраця Заходу із РФ неможлива, позаяк Москва систематично демонструє, що їй не можна довіряти. Адже крім окупації частини України і агресії проти суверенної української держави, Кремль неприховано дестабілізує мир в інших гарячих і заморожених точках, які він сам і створив, або долучився якимось чином – у Нагірному Карабасі, у т.зв. “Придністров’ї”, в Афганістані, в Іраку, в Ірані, в КНДР, в Сирії…

Крім того, світ, який раніше просто не звертав увагу на Росію, тепер з подивом відкриває для себе іншу реальність – реальність, коли Росія систематично і методично підточувала їхній лад антизахідною пропагандою, сприянням тероризму і кримінальних рухів. Тобто за всіма параметрами Росія зарекомендувала себе не лише нестабільною країною, а країною з якою небезпечно мати справу. Очевидно, якщо у світі є політики, які переймаються виживанням людства в цілому, то й має бути розуміння, що Росія у нинішньому вигляді є головною перешкодою для якісного розвитку людства взагалі. А отже, “Nothing personal, it’s just business”.

Зрозуміло, що озброєну ядерною зброєю Росію не подолати військовим шляхом, оскільки це призведе до ядерної війни. Тож найефективнішим заходом щодо стримування Росії на сьогодні є міжнародні санкції. Як краплі точать камінь, так і санкції повільно та неухильно підточують економіку Росії. Скасування футбольного ЧС в Росії – це прагматична складова в реалізації економічної тактики “тисячі порізів”, коли знесилена економічно Росія просто не витримає свою “вагу”.