Чому Кубань є українською територією?

В YouTube побачила світ нарізка відеокліпів цьогорічного Євробачення в Швеції, де Україну позначили цікавою картою. На 7 хвилині і 18 секунді можна побачити такі обриси нашої країни:

Чому Кубань є українською територією

Якщо придивитися уважніше, то побачимо, що за основу взято етнографічну карту України 1949 року:

Чому Кубань є українською територією

Очевидно, що не шведи змалювали Україну за зразком карти середини минулого сторіччя. Хоча таку витівку Стокгольма можна було би зрозуміти зважаючи на свіжі погрози з боку Кремля в разі приєднання Швеції до НАТО.

Напевне, карта є своєрідною провокацією чи жартом – утім, в такому жарті є доля правди, що стосується земель на схід від України.

Якщо повернутися до історії, то в результаті політики переселень по Другій світовій війні, на західних етнічних територіях українців залишилося вкрай мало. Тому західні колишні етнічні терени вже давно не мають для України жодного значення. Однак це не стосується східних територій – є всі підстави вважати Кубань українською територією і поясню чому.

В 2008 році, коли я почав працювати в Апараті Ради національної безпеки і оборони України, колега показала мені цікаву збірку наукових статей Російської академії наук. Книга на 400 з лишком сторінок була присвячена вивченню етнографічної ситуації на Кубані. Так ось, цікава деталь – ці наукові дослідження в Росії були засекречені – їм надали статус “таємно”. Як отримали цю таємну збірку наші спецслужби – не має значення. Має значення те, яку увагу Кремль приділяє цьому регіону і як ревно тримає в таємниці роботи науковців. Отже є що ховати?

А правда проста – Росія досі не витравила з тих теренів українців. Більше того, українці на Кубані становлять етнічну більшість. В разі відповідної цілеспрямованої роботи з тамтешніми співвітчизниками Київ цілком може розраховувати на піднесення національно-визвольного руху українців на Кубані. З подальшими створенням Української Кубанської Народної Республіки і входженням до України.

P.S.: Хто згоден, що Кубань – це українська земля – поділіться цим посиланням з іншими! Тим більше, що питання “територіальної цілісності” для Росії – надзвичайно болюче і неприємне.

Напишіть відгук