Чому на Заході швидкість 50 км/год – це норма і як це дискредитують в Україні

Хоча 1 січня 2018 року в Україні обмежили швидкість автівок у населених пунктах, жодного натяку на втілення цього рішення немає. Знаки, що зобов’язують водіїв знижувати швидкість до 50 км/год. не встановлені, водії масово ганяють як їм заманеться, а поліція звично не займається своїми прямими обов’язками – тобто не ловить і не карає порушників. Більше того, невідомо звідки з’явилися “активісти”, які дискредитують зниження швидкісного режиму. Вони всіляко висміювали норми, які давно діють в розвинених країнах, а зараз перейшли до інших форм “протесту”. Тож пропоную коротко поглянути, чому на Заході швидкість 50 км/год. – це норма і як це дискредитують в Україні?

У травні 2017 року на вебсторінці Інститут Світових Ресурсів з’явилося дослідження на користь зменшення швидкості автівок у містах. З-поміж цікавинок, на кшталт того, як зменшується периферійний зір водіїв зі збільшенням швидкості, читач може побачити й таблицю гальмівних шляхів за різних швидкостей:

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: http://www.wri.org

Отже, до повної зупинки водія на швидкості авто 50 кілометрів на годину на реакцію йде щонайменше 21 метр – час ухвалення рішення, плюс ще 21 метр на завершення маневру. Разом у середньому 42 метри. Натомість, на швидкості 60 кілометрів на годину, за яку борються доморощені “активісти”, на повну зупинку авта відводиться 62 метри!

Людська цікавість завжди прагне більшого, тож дані Світового Інституту Ресурсів можна легко перевірити. Наприклад, ось офіційна інфографіка Австрійського Бюро Транспортної Безпеки:

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: http://www.atsb.gov.au/

Як бачимо, австрійська офіційна установа подає дещо інші цифри – на зупинку авта з 50 км/год. до нуля потрібно 35 метрів, з них 20 із хвостиком йде на реакцію водія.

Йдемо далі. Ось дані з ірландської школи підготовки водіїв. Як бачимо, вони базуються на відповідних дослідженнях Лабораторії Досліджень Транспорту (Великобританія) ще 2007 року:

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: http://www.drivingschoolireland.com

За цими даними повна зупинка з 50 км/год. “забирає” 24 метри на сухому асфальті і 35,2 метри на мокрому асфальті.

Цю таблицю можна перевірити в чинних британських правилах дорожнього руху, де зупинка з 30 миль на годину (48 км/год.) дорівнює 23 метрам:

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: https://www.gov.uk

І нарешті, офіційні дані з Нової Зеландії показують, що гальмівний шлях з 50 км/год до нуля становить приблизно 27,5 метрів (нижче ви ж знову можете побачити, як “звужується” зір водія зі збільшенням швидкості):

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: http://www.ashburtondc.govt.nz

Отже, підсумуємо. Цивілізований світ, до якого так прагне Україна, має роками напрацьовані рекомендації щодо обмеження швидкості. Більше того, ці рекомендації перевірені відповідними дослідними центрами і ухвалені офіційними структурами:

США* = 42 метри
Австрія* = 35 метрів
Велика Британія = 24 + 35,2 метри
Нова Зеландія = 27,5 метрів

*Більші показники США і Австрії та їх кореляція з показником мокрого покриття Британії дають підстави стверджувати, що у випадку США і Австрії йдеться про довжину гальмівного шляху на мокрому покриттю, тож на сухому асфальті показними менші.

Натомість в Україні розпочалася дуже дивна кампанія і ось її типовий зразок:

Чому на Заході швидкість 50 км/год - це норма і як це дискредитують в Україні
Джерело: www.facebook.com

Невідомі “активісти” стверджують, що гальмівний шлях авта, що рухається на швидкості 60 км/год., становить… 35 метрів на мокрому асфальті. Тобто за логікою “добродіїв” немає жодної різниці між швидкістю 50 км/год. і 60 км/год., хоча у європейських та світових таблицях швидкостей відмінність разюча. Жодних посилань звідки такі дані, звісно ж, нема. Очевидно, поширення такого фейку спрямоване на переконування українців, що міська швидкість 60 км/год. – це не страшно, і що знижувати її до європейських та світових норм немає сенсу.

Можна лише здогадуватися хто і з якою метою “піклується” про життя і безпеку українців на дорогах. В мене ж виникає лиш питання – яке пальне залите в голови людей, які безкритично поширили цей “вкид” і полінувалися забити в пошуковик просту фразу “stopping distance 50 km/h” – Євро-5 чи розбавлений білорусько-російський сурогат? Кожному обирати своє.