Чому треба прибрати на Майдані та Хрещатику?

євромайданКрім питання чистоти, відзначу кілька речей. ЄвроМайдан опинився на певному роздоріжжі. Одна дорога веде до зневіри. Інша – до взаємних чвар. Обидва шляхи – це початок поразки.

Є третій шлях. Шлях подолати зневіру та чвари. Спільно. Разом. Згадати все, заради чого збиралися на початку. Стати плечем до плеча. Забути за балачки і просто попрацювати.

Коли Доля завдає людині удар за ударом, оговтатися від них досить важко. Людина часто підсвідомо робить те, що допомагає їй виплисти на поверхню. Людина упорядковує себе, прибирає простір навколо себе. Прибирання має багато значень, та головний, сакральний сенс в тому, щоби зорганізуватися.

ЄвроМайдан цілком може подолати певну кризу зневіри і взаємних суперечок. Варто людям просто вийти на Майдан Незалежності і Хрещатик, взяти в руки мітли та лопати і прибрати простір коло себе. Процес прибирання упорядковує думки, а результат прибирання – наочний “тут і зараз” – підвищує самооцінку та мотивацію.

Людям важливо тут і зараз побачити будь-який результат своєї спільної праці. Нехай це буде навіть дещиця порівняно з головною метою ЄвроМайдану.

Процес буденної роботи ставить на свої місця всіх і вся – адже одразу буде видно, хто гидується, а хто створює видимість роботи. Буде видно хто працює і на кого можна покластися.

Коли 30 листопада формувався ЄвроМайдан я спостерігав за українським феноменом. Коли діловито і водночас просто з’їжджалися люди на наддорогих і дешевих авто, на велосипедах та пішки, і жодного натяку на ранжування чи нерівність.

Зрештою, як сказала одна чудова людина, зачуханий солдат із доброю зброєю гірший за охайного вояка, бо навіть чистий комірець піднімає бойовий дух в рази.

Тому якщо хто хоче – починаючи з вечора 20-го і впродовж 21 грудня – приберімо Майдан і Хрещатик разом. Упорядкуймо свої думки спільно.

Мітки: ,