Європейська космічна агенція відмовляється від українських двигунів задля еволюції

Європейська космічна агенція відмовляється від України, щоб “європеїзувати” свої космічні проекти. Про це повідомляє портал SpaceNews. ЕКА започаткувала проект створення нового легкого ракетоносія Vega E (Evolution – еволюція) і на його розвиток вже виділила 53 мільйонів євро. Vega E замінить нинішній проект легкого ракетоносія Vega, для якого Україна виготовляла маршовий двигун четвертого ступеня. Проект реалізовуватиме італійська фірма Avio.

Європейська космічна агенція відмовляється від українських двигунів
Джерело: http://spacenews.com

Інноваційний ракетоносій Vega Evolution має стартувати з космодрому вже у 2024 році. На відміну від чотириступеневих ракет Vega i Vega C, “еволюція” складатиметься з трьох ступенів. Новий верхній ступінь замінить два, що використовуються зараз – Zefiro 9 і AVUM (Attitude Vernier Upper Module), що споряджений українським двигуном РД-868П.

На переконання європейців, відмова від української продукції дозволить “європеїзувати” верхній ступінь Веги Е. Програмний менеджер проекту Vega Джорджіо Туміно говорячи про Україну, зазначив, що український модуль використовуватиметься в нинішніх проектах Vega i Vega C, оскільки “виробництво двигуна для верхньої ступені – це не те, що можна налагодити протягом трьох чи чотирьох років“.

Тим не менше, Vega Evolution є стратегічним завданням для Європейської космічної агенції. Це буде цілком новий ракетоносій, що відзначатиметься кращими екологічними характеристиками і маневровістю.

Це неприємну новину для українських ракетобудівників можна пояснити простіше – українські ракетні технології настільки не встигають за потребами європейських замовників, що мине небагато часу, як Україна втратить статус космічної держави.

Лише сліпий останнім часом не бачить, як українська влада ліпить з України аграрно-сировинну країну, не піклуючись про високі технології. Власне, про безлад і управлінський хаос в українській космічній промисловості ще торік писала Німецька Хвиля. Свіже рішення Єврокосмічної агенції ставить крапку для участі українських фахівців у перспективних проектах. А отже, після завершення нинішньої співпраці з ЄКА, Україні залишиться розпродувати залишки своїх надбань країнам третього світу, поки площі КБ Південне не засіють рапсом для європейських ракетоносіїв.