Facebook дозволить всім друкувати Швидкі Статті

12 квітня 2016 року відбудеться подія, що матиме значні наслідки для світових та українських медіа. Facebook дозволить будь-кому друкувати Швидкі Статті (англ. Instant Articles) на своєму сервісі. Про це повідомила команда розробників, що працює над цим напрямком:

Facebook дозволить будь-кому друкувати Швидкі СтаттіШвидкі Статті – сервіс Facebook, що надає миттєвий доступ користувачам мобільних телефонів до розміщених в соцмережі статей. Раніше, щоб прочитати з мобільного телефону статтю запощену в Facebook, треба було набратися терпіння і чекати поки користувача перенаправлять з Фейсбука на “рідну” сторінку публікації.

Нині Швидкі Статті можна побачити в Facebook-додатку мобільного телефону зі значком у вигляді блискавки, як на малюнку нижче:

Facebook дозволить будь-кому друкувати Швидкі СтаттіЯкщо натиснути на таке посилання – стаття відкриється миттєво. В соцмережі вона зазвичай має ось такий вигляд:

Facebook дозволить будь-кому друкувати Швидкі Статті

Минають часи, коли треба було чекати поки з Фейсбука відкриється сайт і завантажиться публікація з фотографіями, графіками, відео та іншими елементами. Тепер соцмережа бере на себе адаптацію статей для зручності мобільного користувача.

Тобто, з мобільного набагато швидше відкриватимуться статті, аніж зі звичайного компа.

Швидкі Статті були запущені 12 травня 2015 року. 20 жовтня 2015-го сервіс почав працювати на айфонах. 16 грудня 2015-го Швидкі Статті вже могли читати власники смартфонів на базі Андроїду.

Від початку функція Instant Articles була доступна лише для обмеженого кола видавців – за цим посиланням, внизу сторінки можна побачити їхній перелік (далеко неповний).

Але 12 квітня 2016 року, менше аніж за рік після старту проекту, Facebook вирішив зробити доступними Швидкі Статті практично для всіх, хто має свій блог. Зокрема йдеться і про власників сайтів, що працюють на ВордПресі – на якому працює і мій блог.

Власне, деякі вордпресівські сайти вже тестуються Швидкими Статтями. Зокрема це Foreign Policy i Zap2It – можете знайти їхні сторінки в Facebook і відкрити статті з блискавками.

Instant Articles цілковито змінить спосіб поширення контенту соціальними мережами, адже для мобільного користувача на ходу дорога кожна хвилина (і копійка), що витрачається під час переходу з соцмережі на сайт.

Те, як Facebook поспішає впровадити свій сервіс для більшого кола видавців – лише елемент боротьби з Google, який надає всім доступ до подібної технології оптимізації статей до мобільного нету Accelerated Mobile Pages (AMP). Але така конкуренція – лише на руку користувачам.

Втім впровадження Швидких Статей має й інше значення для онлайн-медіа – перетягування Фейсбуком статей на свою платформу цілком здатне знизити відвідуваність самих медіа, тож цілком можливо, що видавництва з часом відмовлятимуться від такої допомоги Цукерберга.

P.S.: Варто пам’ятати, що Instant Articles – це сервіс для сайтів. “Фейсбук-блогери” можуть відпочивати – для них максимум відкрита функція “Нотатки”.