Флешки Порошенка – збиток державі

 

Фото з FB-профілю Валерія Калниша

Фото з FB-профілю Валерія Калниша

4 червня 2015 року президент України Петро Порошенко зачитав перед Верховною Радою України щорічне послання. Документ роздали 421 депутатам на флешках з брелоками. Цей набір коштував для бюджету 84 тисячі 200 грн. Послання на папері коштувало би 19 тисяч 450 грн. Розсилка на депутатські електронні скриньки коштувала би 0 грн.

Диявол, як відомо, ховається в деталях. Політик може обіцяти що завгодно, але якщо його дії розходяться зі словами, то ціна такому політику – гріш.

Фото такого набору розмістив на своєму публічному профілі в мережі Facebook журналіст Сергій Щербина:

брелок порошенка 2

Виникає логічне питання: яка ціна наборів від Порошенка?

Ідентичні брелки вдалося відшукати в онлайн-магазині Бізнес-подарунки.

брелок порошенка 3

Менеджер повідомив, що роздрібна вартість однієї флешки-ключа об’ємом 4Gb – 230 гривень. Якщо брати оптом (я питав про 500 штук), то ціна зменшиться до 120 грн. за флешку. Як видно на титульному фото до публікації, на кожній флешці нанесене гравірування – це ще плюс 5 гривень до кожної флешки. Отже, разом – 125 грн.

До цієї суми варто додати ще вартість брелока з гравіруванням у вигляді дубового листя і тризуба. Такої продукції в інтернеті знайти не вдалося, але є подібної форми “адресники” для домашніх тварин (вартість одного – 140 грн.). Навіть якщо припустити, що оптова ціна за бляшанку зменшиться удвічі, то загалом набір Порошенка коштував майже 200 гривень.

200 помножимо на кількість депутатів (421) і отримаємо щонайменше 84 тисячі 200 гривень.

Виступаючи перед депутатами Порошенко похвалився, що даруючі такі флешки він дбає про довкілля. Однак бізнесмен Порошенко очевидно не потрудився порахувати вигоду для бюджету, адже якби його виступ (максимум 20 сторінок) роздрукували би на папері, то це коштувало б 19 тисяч 450 гривень (виходячи з середньої ціни 11 центів за друк чорно-білого листка паперу). А як справедливо зауважують коментатори в соцмережах, розсилання електронної версії послання на електронні скриньки депутатів коштувало би цілих 0 гривень.

Диявол, як відомо, ховається в деталях. Коли президент України займається сибаритством за кошт державного бюджету в надважкі для країни часи, все сказане ним у посланні до Верховної Ради можна сміливо множити на нуль.

UPD.: Зважаючи на активізацію захисників Порошенка, пропоную звернути увагу на пост волонтерки напередодні роздачі флешок.

Флешки Порошенка - збиток державі 

UPD 2.: По чотирьох годинах як з’явився цей допис і його передрукувала низка інтернет-ресурсів, речник президента Святослав Цеголко на своєму профілі в Facebook зазначив, що “флешки профінансував Фонд Петра Порошенка”:

Флешки Порошенка - збиток державі

Відповідь Цеголка перевірити неможливо, однак практика роздавання пам’ятних сувенірів – типовий почерк бізнесу, коли гостям вручають різні дрібнички під час різних презентацій. В контексті слів Порошенка про те, що він самостійно профінансував свою виборчу кампанію і нікому нічого не винен, складається враження, що його послання до ВРУ стало частиною особистої бізнес-стратегії Петра Олексійовича.

UPD 3.: Схоже, що історія з “флешками Порошенка” матиме продовження. Відомий журналіст-розслідувач Володимир Бойко повідомив, що народні депутати “готують звернення в Адміністрацію Президента, Апарат ВРУ та Фонд Петра Порошенка з проханням надати інформацію про вартість флешки. Бо отримання депутатами подарунуків від приватної установи – це скандал. Окрім того, ці флешки депутати тепер мають задекларувати й сплатити податок з їх вартості“:

брелок порошенка 4