Флешки Порошенка – збиток державі

Фото з FB-профілю Валерія Калниша

Фото з FB-профілю Валерія Калниша

4 червня 2015 року президент України Петро Порошенко зачитав перед Верховною Радою України щорічне послання. Документ роздали 421 депутатам на флешках з брелоками. Цей набір коштував для бюджету 84 тисячі 200 грн. Послання на папері коштувало би 19 тисяч 450 грн. Розсилка на депутатські електронні скриньки коштувала би 0 грн.

Диявол, як відомо, ховається в деталях. Політик може обіцяти що завгодно, але якщо його дії розходяться зі словами, то ціна такому політику – гріш.

Фото такого набору розмістив на своєму публічному профілі в мережі Facebook журналіст Сергій Щербина:

брелок порошенка 2

Виникає логічне питання: яка ціна наборів від Порошенка?

Ідентичні брелки вдалося відшукати в онлайн-магазині Бізнес-подарунки.

брелок порошенка 3

Менеджер повідомив, що роздрібна вартість однієї флешки-ключа об’ємом 4Gb – 230 гривень. Якщо брати оптом (я питав про 500 штук), то ціна зменшиться до 120 грн. за флешку. Як видно на титульному фото до публікації, на кожній флешці нанесене гравірування – це ще плюс 5 гривень до кожної флешки. Отже, разом – 125 грн.

До цієї суми варто додати ще вартість брелока з гравіруванням у вигляді дубового листя і тризуба. Такої продукції в інтернеті знайти не вдалося, але є подібної форми “адресники” для домашніх тварин (вартість одного – 140 грн.). Навіть якщо припустити, що оптова ціна за бляшанку зменшиться удвічі, то загалом набір Порошенка коштував майже 200 гривень.

200 помножимо на кількість депутатів (421) і отримаємо щонайменше 84 тисячі 200 гривень.

Виступаючи перед депутатами Порошенко похвалився, що даруючі такі флешки він дбає про довкілля. Однак бізнесмен Порошенко очевидно не потрудився порахувати вигоду для бюджету, адже якби його виступ (максимум 20 сторінок) роздрукували би на папері, то це коштувало б 19 тисяч 450 гривень (виходячи з середньої ціни 11 центів за друк чорно-білого листка паперу). А як справедливо зауважують коментатори в соцмережах, розсилання електронної версії послання на електронні скриньки депутатів коштувало би цілих 0 гривень.

Диявол, як відомо, ховається в деталях. Коли президент України займається сибаритством за кошт державного бюджету в надважкі для країни часи, все сказане ним у посланні до Верховної Ради можна сміливо множити на нуль.

UPD.: Зважаючи на активізацію захисників Порошенка, пропоную звернути увагу на пост волонтерки напередодні роздачі флешок.

щойно звонили з нашого госпіталю - поранені хлопці з Марьїнки поступають у Львівський польовий 66 шпиталь в Червоноармій...

Posted by Lipska Nataliya on Wednesday, 3 June 2015

UPD 2.: По чотирьох годинах як з’явився цей допис і його передрукувала низка інтернет-ресурсів, речник президента Святослав Цеголко на своєму профілі в Facebook зазначив, що “флешки профінансував Фонд Петра Порошенка”:

Для тих, хто критикує ідею з флешками, де розміщено аналітику до Щорічного послання Президента, офіційно повідомляю: жод...

Posted by Svyatoslav Tsegolko on Thursday, 4 June 2015

Відповідь Цеголка перевірити неможливо, однак практика роздавання пам’ятних сувенірів – типовий почерк бізнесу, коли гостям вручають різні дрібнички під час різних презентацій. В контексті слів Порошенка про те, що він самостійно профінансував свою виборчу кампанію і нікому нічого не винен, складається враження, що його послання до ВРУ стало частиною особистої бізнес-стратегії Петра Олексійовича.

UPD 3.: Схоже, що історія з “флешками Порошенка” матиме продовження. Відомий журналіст-розслідувач Володимир Бойко повідомив, що народні депутати “готують звернення в Адміністрацію Президента, Апарат ВРУ та Фонд Петра Порошенка з проханням надати інформацію про вартість флешки. Бо отримання депутатами подарунуків від приватної установи – це скандал. Окрім того, ці флешки депутати тепер мають задекларувати й сплатити податок з їх вартості“:

брелок порошенка 4

8 коментарів в “Флешки Порошенка – збиток державі
 1. deus сказав:

  Все расследование не стоит даже выеденного яйца. Вот цена лота в 100 шт. на Али. http://www.aliexpress.com/item/DHL-100pcs-Metal-Waterproof-4GB-8GB-16GB-32GB-USB-flash-drive-color-Key-Memory-Stick-Flash/32283117296.html?spm=2114.32010308.4.273.7HfNRT
  А стоимость куска металла с гравировкой президентского штандарта в таких количествах явно ниже, чем предположил автор.

  • Oleksandr сказав:

   Напевне треба дивитися в гривні, а не в рублях. Якщо ж взяти срібний колір і об’єм 4 гіга на зазначеному Вами сайті, то ціна лише за 400 флешок без гравірування становитиме 31 684 грн, що також вище за друк послання. Копайте ще.

   • Антон сказав:

    20 сторінок?))) Пан Олександр 638 не хоче? Читайте краще новини друже. Бо ваш весь розрахунок тупо “ніпрощо”. 638 сторінок з обкладинками навіть на біндері (хоча стільки явно не буде у кількості 420 примірників – то буде повірте СУМА. Я б флешку не дарив також. Але я так розумію це типа символу – щоб дійшло.

    • Oleksandr сказав:

     Нагадайте, будь ласка, коли в історії України роздруковували послання з аналітикою він НІСД для кожного депутата? Я пишу про текст виступу і крапка. Місце аналітики НІСД – на сайті НІСД.

     • Михайло сказав:

      Не знаю з якого року це почалося, але ще за Кучми разом з Посланням Президента друкували фоліанти НІСД для всіх депутатів. Як правило, формат А4

 2. 1 сказав:

  http://www.aliexpress.com/store/product/Waterproof-Metal-Key-USB-Memory-Stick-Flash-Pen-Drive-1-32GB-UB76/420360_807629745.html?spm=2114.32010308.4.220.j76uD7 – аналогчно, флешка на 8Гб, оптову ціну має менше, ніж 4,5 долара. Причому, документів на флешку влазить (з розрахунку 500 сторінок чистого тексту на 1Мб) приблизно 4000000(чотири мільйони) листів. А ще ж можна стерти записаний документ, і замінити новим, не витрачаючи на це паперу. Якщо прийняти гарантований ресурс флешки у 1000 циклів стирання-запису (насправді близько 10000), то тепер можете починати рахувати економію…

 3. АА сказав:

  Все бы только критиковать. А автор что-то хоть сделал для страны / города / района / двора своего, дома?

3 Пінги / Зворотні посилання для "Флешки Порошенка – збиток державі"
 1. Цифра дня: Порошенко роздав нардепам флешок на 84 тисячі 200 гривень - Новини вільної України сказав:

  […] Приблизні підрахунки суми, яку могли потратити для поширення послання Порошенка в електронному форматі, з'явились на сайті piddubny.com. […]

 2. […] Piddubny рассчитало стоимость патриотических флешек, на […]

 3. […] Приблизні підрахунки суми, яку могли потратити для поширення послання Порошенка в електронному форматі, з’явились на сайті piddubny.com. […]

Напишіть відгук