Газета звільняє всіх фотографів

photographersЧиказька газета Chicago Sun-Times звільняє весь штат фотографів. Натомість власники газети попросили репортерів привозити з подій більше знімків та відео. Рішення звільнити 20 людей, які працювали в редакції десятиліттями (наприклад, Стів Буянський пропрацював там 30 років), оголосили 29 травня. В особливих випадках компанія найматиме фотографів-фрілансерів.

Таке безпрецедентне рішення для щоденної газети продиктоване потребою глядачів споживати більше мультимедійних ресурсів, особливо що стосується відео. Спілка газетярів вже пообіцяла захищати фотографів, а останні розгублені. Роб Харт, який пропрацював в газеті 13 років, згадує, що мав честь працювати з людьми, чиї знімки гриміли на весь світ (як, наприклад, володар Пулітцерівської премії 1982 Джон Вайт), а рішення власників газети позбутися фотографів йому просто «розбило серце».

Те, що відбулося у Chicago Sun-Times для сучасних медіа вже стає звичним явищем. Хіба що цього разу вперше йдеться про щоденну газету. Видання, які зосереджуються на онлайні (а їх стає все більше) з часом приходять до висновку, що вузькоспеціалізовані працівники їм не потрібні.

Цього року Oxford Press видало підручник “The principle of convergent journalism” (Основи конвергентної журналістики). Власне, там виписана модель журналістики, яка створюється зараз і яка працюватиме в найближчому майбутньому. Де репортер, окрім вміння працювати з текстом, муситиме швидко викладати відповідні месиджі за допомогою соціальних мереж, а також муситиме працювати з відео, фото та звуком.

Інтернет-технології вже дозволяють творити немислимі за формою журналістські матеріали (хіба що їх неможливо понюхати і потримати в руках), а особливості сприйняття та поведінки аудиторії в інтернеті вже достатньо відомі, щоби розуміти який контент хоче людина. Ці дослідження універсальні, тож процес трансформації ЗМІ під впливом інтернету неминучий. В України ще є час підготуватися до змін, а те, що вони будуть – то це неодмінно.