Інструмент суспільної люстрації

Україною шириться тип люстрації, коли чиновників та політиків кидають в сміттєві баки. Побиття ж нардепа-регіонала Шуфрича в Одесі може спровокувати нову хвилю відповідного методу “народної люстрації”. Ось це фото розійшлося по всьому світу:

shufrych

На ньому “бідний” і побитий нардеп Шуфрич. Та не сумнівайтеся, що цю картинку використають проти України. Українців назвуть “фашистами” і все це загорнуть в потрібну обгортку.

Власне, Кремль вже так робить. Наприклад, розповів про “нацизм” в Україні, як це сталося під час російської скандальної виставки в варшавському готелі Вікторія під час конференції ОБСЄ. Зокрема, на виставці людям роздавали такі книжки:

 

Фото Романа Кабачія з мережі Facebook

Фото Романа Кабачія з мережі Facebook

Або як це сталося в Чехії 30 вересня, коли московські емісари разом з деякими українськими політиками (як, наприклад, така собі Наталія Вітренко), запевняли європейців, що “Україна – це неонацистська країна, керована із США за згоди Ватикану”.

Російська пропаганда працює нахабто і тупо. Та, як не дивно, це спрацьовує і дуже багато європейських політиків вірять Кремлю, хоча би тому, що з боку України практично жодної інформації чи протидії російській пропаганді немає.

Кадри із побиттями Шуфрича обов’язково доповнять знімки вкинутих до сміттєвих бачків українських політиків та чиновників. Як ось цей:

item-1991603193

Чи цей:

1_280

Чи ось ще один “постраждалий” нардеп:

Bxp21t7CUAAZZ2t

Між іншим, такий спосіб “люстрації” викликав несхвалення в Європі, про що Брюсель вже повідомив Києву.

Прихильники кардинальних методів люстрації резонно зауважать, що коли держава і нова-стара українська влада не хочуть очищатися, то це зробить “народ” всіма доступними йому засобами.

Згоден, але лити воду на пропагандистський млин ворога виглядає… щонайменше дивно. Насмілюся запропонувати інший рівень суспільної люстрації – полишити методи фізичного впливу і перейти на вищий рівень очищення. Сміттєвий бак як образ вже закріпився в українському суспільстві, тож перенести його в категорію… нагород для чиновників та політиків.

Наприклад, ось медаль Золотий сміттєвий бак для прихильників путінізму:

for_russia

А ось медаль Срібний сміттєвий бак за співпрацю з Партією регіонів:

for_pr

Ось медаль Золотий бак комуніста (планка від героя Соцпраці):

for_kommi

Або ще ось така почесна нагорода – “Золотий дармовис”:

darmovys

Політиків та чиновників не обов’язково бити і кудись засовувати. Можна і треба створити таку кампанію остракізму, з відповідним супроводом в медіа, вишуканим “троллінгом”, гумором, відповідними номінаціями і широким розголосом на весь світ, що під ногами “героїв нашого часу” горітиме земля – а все це українці вміють робити пречудово.

Український соціум не раз демонстрував здатність об’єднуватися для досягнення цілей. Тож, може, покажемо ще раз світу вищий пілотаж? Якщо нищити, то красиво і вишукано, а не так як це роблять наші північно-східні сусіди.

Доповнення:

Ось так, наприклад, можуть виглядати листівки чи навіть білборди “смітникових політиків”:

lovochkin

Кандидатів на такі нагороди найближчим часом не бракуватиме – ось, наприклад, для початку непогана база даних майбутніх кавалерів смітників.

site