Інструменти нових медій. Аудіо і відео

Інструменти нових медій. Аудіо і відеоПродовження майстер-класу з серії «Техніки нових медіа», що проходив на запрошення компанії KPMG 12 червня 2015 року. Початок циклу читайте за цим посиланням, другу про зображення як інструмент нових медіа – ось за цим посиланням.

Аудіо. Для роботи зі звуком є багато редакторів, я ж особисто працюю в старому але надійному Adobe Audition. Є й новіші версії як, наприклад, Sound Forge, але такі редактори недешеві. Якісним аналогом для них є безплатний аудіоредактор Audacity (безплатно його можна завантажити тут).

Професійно зі звуком в Інтернеті працює небагато людей (порівняно з текстом чи відео), тому подам те, що необхідно знати в першу чергу.

Звук вимірюється в кілобітах на секунду – кількості вібрацій на секунду (дивіться на титульному зображенні). Чим більше кілобіт, тим насиченіший звук, а отже, звуковий файл займає більше місця на смартфоні чи комп’ютері. Це впливає на час «заливання» файлу на такі спеціалізовані сервіси як, наприклад, SoundCloud чи MixCloud, а якщо якість мобільного Інтернету погана, то великий файл не відвантажиться взагалі.

За співвідношенням якість-розмір оптимальний бітрейт аудіо для Інтернету – 96 кілобіт на секунду (kbps). Якщо бітрейт менший, то звук вже відчутно втрачає якість і вважається непридатним для радіо в Інтернеті та серед професійних подкастерів.

Найпоширенішим форматом звуку ще залишається mp3. Однак варто пам’ятати, що це стиснений формат – тож з нього ліпшої якості не видобути. Добре працювати в Інтернеті з форматом .ogg – він зручний для редагування і його компресія не призводить до відчутних якісних втрат. Однак .ogg – малопоширений (згадана вище Audacity його підтримує). З розвитком технологій на html5 поширюється звуковий стандарт Vorbis, який вже не варто оминати в роботі.

Відео. З відео принцип такий же ж як і з аудіо – чим більше стискати файл, тим більше витинається елементів, відтак картинка нижчої якості, але й розмір файлу менший. Оптимальна безплатна програма для редагування відео – Кіностудія Windows Live (так ця програма називається в операційній системі Windows 7). Це інтуїтивно простий редактор з пристойним переліком функцій для найнеобхідніших речей (склеювання, титри, прості ефекти). Зберігаючи змонтовані файли відео, варто слідувати варіантам, що пропонує Кіностудія Windows Live – чи то для мобільних пристроїв (нижча якість), чи для професійних моніторів (вища якість). Словом – вибір достатній і зрозумілий.

В наступній «серії» Технік нових медіа йтиметься про блогерство. Що є, а що не є блогом. Вебсторінки як основа блогерства. Прості і безплатні поради для створення своїх сторінок, що полегшать старт і успішну роботу – від доменного імені до врахування звичок і онлайн-поведінки користувачів. Буде цікаво.