Королевська в соцмережах

королевська в соцмережахПродовжуючи серію про те, як працюють кандидати в президенти в соціальних мережах, другою мала стати Наталія Королевська. Та вже в момент підготовки матеріалу, вона заявила про своє зняття з перегонів. Якщо чесно, то це рішення не дивує, бо те як вона працювала в соцмедіа, було радше окозамилюванням. Однак матеріал про «кампанію» Королевської в соцмедіа я все вирішив поставити – є досить цікаві ілюстративні речі, які можуть бути корисними всім.

Щодо присутності Королевської в соціальних медіа, то тут ситуація проста: головний акцент її штаб зробив на Facebook, друге місце посідає Twitter, з величезним відривом в часі розпочали наповнювати канал в YouTube. А мережа ВКонтактє взагалі була закинута Королевською ще 19 січня 2012 року.

Отже, Facebook-сторінка Наталії Королевської від самого початку. Її обкладинка, очевидно, демонструє «козирі», які використовує пані Королевська ще від часу перебування на посаді міністра праці та соціальної політики. Утім, цікаво було би запитати кожного із зображених на фото осіб – чи користується він Фейсбуком?

королевська в соцмережах

Добре було би якби бодай 10% від сфотографованих знали би що таке Facebook взагалі. Тож виникає питання – кому адресована сторінка Наталії Королевської? Що за люди на знімку? Чому вони не підписані? Тут [1] ми бачимо класичний приклад відверто невдалої обкладинки, де зміст не відповідає інструменту (в даному випадку Фейсбуку). До того ж обкладинка сильно дисонує по якості із фото політика [2].

Зазвичай публічні люди, які створюють свої профілі у Facebook, використовують його не як головний майданчик, а як інструмент для налагодження комунікації. Основною ж базою і була і лишається досі, персональна сторінка публічної особи. Адреса такої сторінки мала би бути виписана у паску контент-вкладок під написом «Офіційна сторінка Наталії Королевської» [3]. Але пані Королевська своєї сторінки немає. Точніше, її позбулася – за адресою http://korolevskaya.com.ua/ сторінка існувала від липня 2009 року до червня 2012-го.

З контент-вкладок [4]не видно чи користується пані Королевська щеякимись соціальними сервісами. Подальший пошук виявив, що політик має і свій Twitter-профіль і YouTube-канал. Зазвичай в публічних осіб поруч із вкладками «Фото» і «Уподобання» розміщені контент-кнопки на інші соціальні мережі – адже Facebook гнучкий та потужний інструмент, що слугує порталом до іншого контенту, що розміщений на сегментованих соціальних платформах: блогах, сайтах, Twitter, YouTube, Instagram і т.д.

Наталія Королевська почала активно наповнювати свою публічну сторінку від 29 березня – дня подачі документів на реєстрацію кандидатом в президенти. З цього дня політик насичено інформувала своїх прихильників про свою передвиборчу діяльність.

З очевидних плюсів ведення сторінки – толерантне ставлення до критики і гострих відгуків, а також водночас відсутність обсценної лексики, що часто трапляється в українському сегменті соціальних медіа. В цьому плані офіційна сторінка Наталії Королевської виглядає ліпше, ніж аналізована раніше сторінка Петра Порошенка, де користувачам виставлені умови як треба поводитися (засадничо невірно ставити рамки людині в інтернеті, а ненормативну лексику чи дискримінаційні висловлювання має чистити спеціальна людина).

Також, на відміну від попереднього оглянутої сторінки пана Порошенка, дописи на сторінці Наталі Королевської не редаговані, що є однозначним плюсом.

Плюсом також є виставлення передвиборчої програми кандидатки на більш пристосований для цього сервіс SlideShare. Але відсутність окремої контент-кнопки на програму в SlideShare, фактично поховало задум.

Мінусів більше. Насамперед, це фото. Очевидно, що адміністратор Facebook-сторінки Наталії Королевської не адаптовував світлини для висвітлення. Адже, в разі розгортання знімків, вони «з’їдаються», як це видно на світлині нижче.

Королевська в соцмережах

Так звані дописи із «брудними» посиланнями. Помилка нерегулярна, але досить часто трапляється на публічних сторінках, коли адміністратор сторінки залишає після тексту URL-адресу. Невідомо навіщо так було зроблено, адже при повторній перевірці лінкування видно, що посилання підтягує фото і це могло би мати цілком адекватний вигляд. Вкотре нагадаю пораду тим, хто веде сторінку з конкретною метою: ніколи не допускайте мовних огріхів, піар-ляпів, невірних суджень, граматичних помилок. Від себе додам – не допускайте нехлюйських дописів, бо це віддзеркалення професіоналізму вашої команди.

Королевська в соцмережах

Посилання, прикріплені до тексту, як і фото прив’язані до тексту, привертають більшу увагу користувачів. Та посилання, що ліпиться до допису «для галочки», може часом і зашкодити допису, як видно далі.

Королевська в соцмережах

Лінк не веде до відповідної новини, тож не має жодного навантаження. При поширенні (share) цього повідомлення, ширитиметься лишень сторінка ЦВК, а сама новина про реєстрацію не ширитиметься. Хоча насправді в даному випадку набагато ефективніше би виглядало відповідне фото.

Тексти дописів сторінки Наталії Королевської заслуговують на окрему увагу. За змістом це політичні тези, які насправді можуть бути на будь-якому носієві – від біл-бордів до паркану, але не на ФБ. Вони… настільки правильні, вихолощені та позбавлені бодай натяку на гумор, що просто нецікаві. Жодного натяку на заклик до чогось, жодного натяку на інтеракцію.  Така «правильність» нагадала комсомольців із совєцьких фільмів – охайних і переповнених порожніми штампами.

Враження «радянськості» не полишає і при подальшому аналізі сторінки.

королевська в соцмережах

королевська в соцмережах

королевська в соцмережах

Ветерани та совєцька атрибутика щедро доповнені «православієм» (до речі, в один альбом фото різної якості краще не додавати).

королевська в соцмережах

Зважаючи, що пані Королевська проїхала Кримом, півднем та сходом України, вона відпрацювала на своїй FB-сторінці комунікацію з електоратом Партії регіонів. Ще один тому доказ – ведення кампанії у FB винятково російською, хоча двомовність виглядала би привабливіше. Політик засвідчила свою активність для загалу. Схоже, для пані Королевської не мало значення, що змістом своєї сторінки вона порушувала головний принцип соціальних медіа – властивий контент має бути у властивому місці.

Адже:

  1. Користувачі Facebook – точно не пенсіонери та соціально незахищені люди (які навряд чи мають доступ до Інтернету), до яких апелює політик.
  2. Цільова аудиторія «правильних» гасел і дописів в стилі Партії регіонів – точно сидить не у Facebook.

Якщо аналізувати присутність в інших мережах, то Twitter-профіль Королевської прив’язаний до FB-сторінки, чого не радять робити, бо Facebookі Twitter – мають різні аудиторії. Більше того, фахівці стверджують, що фігурування в Twitter-повідомленнях посилань на FB-публікації (починаються з fb.me/… ) демонструє зневажливе ставлення персони до Twitter-спільноти. Відтак такого користувача радять блокувати.

YouTube-канал політик відновила через півмісяця після доручення до кампанії. Якщо подивитися на фото нижче [1], то видно, що політик регулярно виставляла свої відео на посаді міністра праці та соціальної політики до 4 листопада 2013 року. Потім Королевська відновила ведення YouTube-каналу з 15 квітня. Тобто соціальні інструменти запущені нерівномірно. В цілому YouTube-канал Королевської занедбаний. Фотообкладинка профілю відсутня [2], опис каналу відсутній, списків відтворення нема. Тобто активність в каналу практично нульова.

королевська в соцмережах

Якщо ж перейти з YouTube-каналу на профіль Королевської в Google+, то побачимо, що там немає жодного допису. Так само немає жодної фотографії, а в розділі «про мене» – порожнеча.

Не виключено, що кампанія Королевської, в тому числі і у Facebook– це величезна та недешева технологія, щоби продемонструвати і закріпити у Facebook докази як політик йшла та спілкувалася із «виборцями півдня та сходу». А подальше зняття з перегонів демонструватиме, що вибори 25 травня 2014 року не можуть бути легітимними, бо «виборці півдня і сходу» позбулися «свого кандидата».