Корупційна угода команди Порошенка

корупційна угодаНарешті прочитав коаліційну угоду запропоновану Порошенком і його оточенням. Всі 66 сторінок документу виставили на ВЕБ-сторінці Блоку Петра Порошенка увечері 14 листопада. Попередній висновок цього документу простий – це 66 сторінок води і пустопорожніх обіцянок, бо в документі не закладено трьох базових речей зміни корупційної системи:

  1. Нема ані слова про ухвалення закону “Про президента України”, де був би прописаний механізм імпічменту.
  2. Нема ані слова про скасування депутатської недоторканості.
  3. Нема ані слова про потребу ухвалення закону “Про опозицію”.

Проте є бажання Порошенка і його оточення змінити закон “Про Кабінет Міністрів України” і “Про центральні органи виконавчої влади” (звісно, що за обтічними формулюваннями йдеться про більший контроль гілок влади, над якими Порошенко конституційно влади не має).

Не прибираючи основу корупції згаданими трьома положеннями, будь-які інші ініціативи апріорі не захищені від корупції.

Простий приклад – першим пунктом в проекті Коалційної угоди йдеться про “Створення Національного антикорупційного бюро України (НАБ) з січня 2015 року”. Чи можемо ми говорити про ефективність НАБ, якщо корупціонери ховатимуться за депутатською недоторканістю або за неконтрольованим президентським імунітетом?

Коаліційна угода Порошенка – це насправді корупційна угода, де учасникам коаліції автори документу пропонують поділити сектори економіки не чіпаючи базових принципів зміни пострадянської системи Кучми-Януковича.

Небажання деяких політиків змінити систему для повалення якої люди жертвували життями, робить ці жертви марними. Такі політики не мають права перебувати у владі.