Коцабізація української журналістики

коцабізація української журналістикиЖиве собі в Івано-Франківську чоловік. Він називає себе журналістом і звати його Руслан Коцаба. Якось цей чоловік записав відеоролик, де закликав громадян зривати мобілізацію до лав Збройних Сил України. Коцаба заявив, що для нього краще відсидіти у в’язниці, аніж бути мобілізованим. І ось 8 лютого 2015 року Служба безпеки України затримала громадянина Коцабу.

Цей пост не про Коцабу, як про коцабізацію вітчизняної журналістики. Одразу після затримання івано-франківчанина на світ з’явилися його захисники, які почали волати про “переслідування журналіста Коцаби”. Так ось, Коцаба і журналістика – це різні речі. Завдання журналістів інформувати. Коли журналіст перетворюється на дійову особу (закликає до чогось, бере в руки автомат тощо) – це вже не журналістика. Той, хто вважає, що СБУ затримала “журналіста Коцабу”, засвідчує своє невігластво, бо закликаючи зривати мобілізацію, Коцаба вийшов за межі журналістики.

Тест на коцабізацію – хороша нагода, аби побачити хто розуміє межу журналістики (а отже є сам журналістом) і тими, хто цього не розуміє (а отже ховається за личиною “журналіста”).