Крим сьогодні

Джерело: http://uk.wikipedia.org/

Джерело: http://uk.wikipedia.org/

Про Крим сьогодні. Здибався я зі своїм сусідом. А він щойно з Криму повернувся. Бізнес в нього там лишився. Зараз переоформлює його відповідно до російських законів. Продати не може – москалі кажуть: “Нам нє надо”. Кинути не може – багато ресурсів. Та й людей шкода, а роботу в Криму знайти важко.

Авто в нього в Криму не забрали, хоча чував, що бувають різні історії. Гривні довелося міняти на рублі – на півострові в обмінниках пишуть курс вигідніший ніж на материку, але рахують якісь коефіцієнти і фактично виходить один до одного.

В Криму працюють лише два банки – їх створили як суто місцеві, бо ніхто не хоче влетіти під санкції.
В супермаркетах товарів достатньо – поставки з України йдуть повним ходом (цікаво як вони виручку з Криму везуть і в якій валюті?). Хіба що в невеликих магазинах поскромнішав асортимент. “Влада” Криму вже планує вводити на українські товари “митні збори”.

Сусіда каже, на річницю депортації кримських татар привезли краснодарський ОМОН, а над Сімферополем цілий день (18 травня) літали гвинтокрили. Москалі пообіцяли кримським татарам, що ті залишаться на рідній землі, але вказали на їхнє місце і сказали не рипатися – татари принишкли.

Нововведеннями (паспорти, переведення на рублі тощо) людям просто не дають отямитися – щоби не бунтували. Пройде трохи часу і вже буде пізно.

Говорив-пиячив сусід з кимось в кримському кабміні – той сказав, що дестабілізуватимуть ситуацію на Сході України доти, поки Росія не закріпиться в Криму остаточно. Потім Схід залишать в спокої.

P.S.: До речі, такі речі про Крим я один в один чував й від інших людей з інших міст (теж на півострові ще мають бізнеси), так що схильний вірити сказаному.

P.P.S.: Я не розумію як в такій ситуації Порошенко планує повернути Крим. Якщо він планує вести переговори з москалями роками, як це виписав у передвиборчій програмі, то Крим буде втрачений назавжди…

P.P.P.S.: Коли зламана нога, її блокують шиною – щоби не було гірше. Транспортне сполучення, поставки товарів, води, енергоносіїв, бізнеси, зв’язки – це варто би жорстко заблокувати до кращих часів, інакше перелом завершиться гангреною.