Куля для журналіста

panonoБерете в руки звичайну на вигляд кулю, підкидаєте. Як тільки вона починає падати до долу, 36 вмонтованих камер миттєво знімають все, що відбувається навколо. Отримуєте 360-градусне панорамне фото. Ловите кулю і можете використовувати 72-мегапіксельний панорамний знімок в роботі. Або поширити його соцмережами.

Потім власники смартфонів та планшетів зможуть спокійно переглянути такі знімки. Бо передусім продукт розрахований для них, адже безплатний додаток до Android та IOS дозволить досить швидко скачати знімок. А переглядати фото треба водячи планшетом чи смартфоном в різні боки. Як на відео нижче – ніби крізь вікно зазираєте до іншого світу.

Розробка Panono позиціонується як розвага – на вечірці чи під час прогулянки. Сам принцип панорамних знімків не є чимось революційним – їх вже давно можуть робити власники смартфонів та планшетів.

Наприклад, знімок, що нижче, теж панорамний (екран комп’ютера, на жаль, об’ємність картинки показати не в стані). Я зробив його за допомогою айфона.

панорамне фото

А ось як цей знімок можна побачити на екрані айфона:

Як бачимо, видно не лише все, що було навколо під час зйомок, але й будь-який пункт на світлині можна наблизити, виокремити тощо.

Свій знімок я робив за допомогою спеціального майкрософтівського додатка Photosynth. Останнім часом таких «панорамних» сервісів більшає, а з появою чарівної кулі Panono, можна вже говорити не лише про використання знімків для розваг, а й для роботи журналіста.

Як відомо, інтернет неухильно стає мобільним, соціальні мережі перетворюються в повноцінні канали постачання інформації, а все більше людей користуються смартфонами та планшетами (за останніми дослідженнями винятково мобільним фейсбуком користуються вже 189 мільйонів людей). Тому панорамний знімок, поширений в мережі багато хто вже легко відтворить у належному режимі – як вікно в будь-яку картинку, що зніме журналіст.

Де такий знімок може бути необхідним? Наприклад, під час вуличних акцій. Адже знімати за допомогою дронів дорого і не завжди зручно, а підкинути кульку – завжди будь ласка. Або, наприклад, кулька допоможе «зазирнути» за паркан чиновницької дачі, що журналістам вдається нечасто. Або, повторюся, панорама з кулькової фотокамери просто дозволить людям відчути себе на місці подій.