Ловці інформації

Dream Catcher by judy_and_ed. Flickr.com6 червня дві всесвітньовідомі газети – американська Washington Post і британська The Guardian одночасно надрукували матеріали на одну тему. Журналісти стверджують, що Агентство національної безпеки (NSA) і Федеральне бюро розслідувань (FBI) збирає всю інформацію про всіх користувачів. Йдеться про збирання аудіо, відео, фото, електронних листів, документів, надісланих файлів, відео конференцій, сповіщень, геотаргетингу, профілів у соцмережах і це ще не все. Програма збирання даних називається PRISM (з англ. – призма) і з нею співпрацюють такі компанії як Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, PalTalk, YouTube, Skype, AOL, Apple.

Те, що американські спецслужби збирають інформацію про користувачів, а також моніторять все, що створюють люди в Мережі, не дивина. Подібна інформація час від часу з’являється в інтернеті – наприклад, до часу засилля Гугла в Мережі, можна було знайти інформацію, яку участь приймав Пентагон в створенні компанії (зараз пошуковик вже цього не знайде). Тут більш цікава одночасність зливу такої інформації двома найпотужнішими і вартими довіри виданнями. Або невідомий інформатор подався до різних видань, щоби перестрахуватися (якщо би якась газета відмовила в публікації). Або йдеться про спрямований злив ініційований або конкурентами спецслужб, або бізнес-конкурентами.

Сама ж здатність моніторити інформацію очевидна. Варто просто подивитися на історію створенні інтернету і тенденції його розповсюдження.

Ось внизу карта, як розбудовувалася військова мережа ARPANET (на якій повстав інтернет) у липні 1977 року.

 arpa77

А ось на долі глобальний трафік інтернету за 2010 рік. Інфа зі всього світу проходить крізь ворота-сервери в тих місцях, де зводилися військові сервери 36 років тому.

global-traffic-map-2010

Коли масово ловлять рибу, її часто заганяють у вузькі місця, де розставлені сіті – це найлегший і найшвидший спосіб вилову. Інфа – теж свого роду риба. Головне знати, де поставити сіті.