Ляшко і джинса

Газети “Україна молода” і “Сєгодня” одночасно вистрелили ідентичними матеріалами. Як парламентська фракція Радикальної партії “вирушила просто на засідання уряду”, щоб “скасувати абонплату на газові лічильники” та “припинити корупцію на газовому ринку”. Суть заміток – філіппіки Радикальної партії України. Суть явища – Ляшко і джинса єдині.

Ось зісканована сторінка №43 (5204) газети “Україна молода”, що побачила світ 7 квітня 2017 року:

Ляшко і джинса

Україна молода, №43

Як видно вище, автор (?) Петро Нестеренко позначив публікацію питанням “Справедливість де?”.

А ось зісканована сторінка №64 (5437) газети “Сєгодня”, що також побачила світ 7 квітня 2017 року:

Ляшко і джинса

Сєгодня, №64

Авторкою (?) статті в “Сєгодня” зазначена Галіна Печеріца. Матеріал зазначено в рубриці “Актуально”, під якою “Сегодня” традиційно розміщує політичну джинсу – сиріч, матеріали, що містять приховану рекламу.

Якщо порівняти обидві зіскановані статті, то побачимо, що перші два і останні три абзаци – ідентичні, хіба що відрізняються мовою написання (“УМ” – українська, “Сєгодня” – російська). Головна відмінність, що “Сєгодня”, яка належить Рінату Ахмєтову, пропустила абзац з корупційними звинуваченнями Ляшка на адресу опозиційних діячів Фірташа, Льовочкіна, Бойка і замінила його на обтічне формулювання, як “лідер Радикальної партії… вимагав зупинити корупцію”.

Як відомо, засновником та видавцем “України молодої” є Михайло Дорошенко, який є земляком колишнього президента України Віктора Ющенка. Тож не дивно, що симпатію до екс-президента регулярно відчувається на шпальтах “УМ”. Який інтерес об’єднує Ющенка і Ахмєтова до Радикальної партії Олега Ляшка, можна лише здогадуватися – зважаючи на те, що вищенаведені статті не позначені позначкою “реклама”, а замасковані під актуальні повідомлення.

Цікаво, що якщо пошукати ці статті в інтернеті, то “Україна молода” оприлюднила її зміст так, як це є в друкованому вигляді (якщо раптом стаття зникне, то її можна знайти в кеші). Натомість, якщо шукати статтю “Сєгодня” за заголовком “Ляшко трєбуєт полностью отмєніть абонплату за ґаз”, то пошуковик видає інший матеріал – це вже може свідчити про прагнення приховати в вебі контент друкованого видання. Адже в інтернеті краще замітати сліди бодай від тих же ж пошуковиків. А читач друкованої “України молодої” навряд чи читає друковану “Сєгодня” і навпаки.

Зрозуміло, що політтехнологи і медіабайєри Ляшка зацікавлені у якнайширшому покритті аудиторії. Тож для цього поширюють свою продукцію, як газетою україномовного “поміркованого виборця”, так і газетою “російськомовних містян”. Але виникає питання до журналістів і менеджерів газет – невже не зрозуміло, що всовування джинси читачам нищить довіру до видань? Чого ж тоді дивуватися, що в рейтингах довіри до ЗМІ соціологи на початку лютого писали: “Вітчизняним ЗМІ все ще довіряє чверть українців, але вони сильно втратили довіру порівняно с попереднім роком“.

Один коментар в “Ляшко і джинса
  1. viktorkovach сказав:

    Сюди ж можна додати “запаковку” рекламою Ляшка та його “випадкові ефіри” на 112 каналі, де він останнім часом дуже зачастив). Нам знову варто очікувати виборів? Або чим ще можна пояснити таку “медіанакачку” бренду Ляшка?

Напишіть відгук