Лише політики винні за зрив євроінтеграції

police_selfieВ України немає європерспективи на найближчий час. Це засвідчили дві події 5 листопада. По-перше, народні депутати провалили голосування за недискримінацію сексменшин під час прийому на роботу. А, по-друге, Євросоюз нібито припинив фінансувати створення антикорупційної прокуратури, оскільки не має довіри до Києва.

Після шквалу інформації зі звинуваченнями політиків, раптом прокинулися “фахівці”, які почали звинувачувати людей, мовляв, самі винні і подивіться в дзеркало. Добре, я на простому особистому прикладі проілюструю, що лише політики винні за зрив євроінтеграції і “народ” тут ні до чого. 

3 листопада 2015 року. На дитячому майданчику в нашому дворі об 11-ій годині сиділи і пиячили чотири чоловіки. Вони пили горілку прямо з пляшки і курили. Мами, які завертали з дітками на майданчик, одразу ж його покидали. Я викликав чи то міліцію, чи то поліцію, і чітко вказав про правопорушення і кількість порушників.

За кілька хвилин приїхав ОДИН поліцейський патруль, пияки показали їм пляшку, потім вони разом про щось побалакали і за пару хвилин “нові” поліцейські поїхали далі. Пияки теж покинули майданчик. Поліція НЕ покарала жодного з порушників, які в громадському місці розпивали спиртні напої.

І тоді я згадав історію зі свого навчання в Познані. Ми сиділи з дружиною на лавці на одній з центральних вулиць, а на сусідній лавців два поляка пили з пляшок пиво. Повз проходив поліцейський – не патрульний. Він негайно підсів до порушників і почав виписувати їм штраф.

Це я до того, що до пияків мало би приїхати бодай два патрульних авто, і всі порушники мали би бути щонайменше оштрафовані. Якщо “нові любителі селфі” вбачають свою роль в тому, аби картати порушників – це ознака відсутності розуміння права, а отже і його відсутності в країні.

Тож прохання до тих, хто звинувачує “народ”, не писати маячні. Провал з ЄС – це наслідок того, що не знесена стара модель влади і старі політики. Не знесені – отже, революції жодної революції в Україні не було. Ми залишилися постсовком, хоч би які заплатки у вигляді “нової” поліції не чіпляли б.

P.S.: “Провина” народу лише в тому, що він занадто милосердний і великодушний до своїх політичних здирників.