Міф про російську інтервенцію

Джерело: http://uchan.org.ua/

Джерело: http://uchan.org.ua/

Про Крим, територіальну непорушність та чергову істерію про “російську загрозу”. У 2008 році, коли було вторгнення Росії в Грузію, я працював в РНБО. Тоді я питав військових колег: Які шанси, що РФ може напасти на нас?

Мені пояснили так: Уяви, якщо РФ – це десятка за десятибальною шкалою (ресурси, міць тощо), то Грузія – це трійка. А Україна – це шістка.
У нас хороша система ППО. Попри скепсис, ми маємо якісно вишколених бійців. Маємо достатньо ефективне озброєння. Так, врешті Росія гіпотетично може подолати Україну, але це коштуватиме їй неймовірних втрат. До того, не варто забувати, що в такій операції використовувались би війська Південного округу, бо з Далекого Сходу з’єднання перекидати не можна – там Китай.
Перекидання Південного округу на український фронт, означатиме, що Північний Кавказ залишається без прикриття. А це автоматично активізує місцевих повстанців. Тож відкриваючи російсько-український фронт, Москва, активізовує низку локальних фронтів під своїм пузом.
Агресія РФ проти України обернеться незворотніми іміджевими втратами для РФ (хоча після вторгнення в Грузію, режим Путіна, так і не відновив своє реноме). Вторгнення активізує українську партизанку, коли низка стратегічних об’єктів (ГТС, газосховища тощо) будуть знищені, що спричинить колапс російської економіки (бо попри заяви Кремля про ефективність Північного потоку, українська труба залишається основним транзитним шляхом для російського газу).
Фактор Чорноморського флоту не суттєвий. Росія не зможе надіслати жодного судна до Чорного моря – для цього їм треба буде пройти або Гібралтар (контроль Великобританії, члена НАТО), або Суец (контроль лояльних до Північноатлантичного Альянсу близькосхідних країн), а потім Боспор і Дарданели (контроль Туреччини, члена НАТО). Крім того, агресія в напрямку Криму не залишить осторонь Туреччину, військова потуга якої в рази перевищує російську.
І є ще низка причин, чому РФ не буде воювати проти України. Війна РФ проти України стане останньою війною для Кремля.
Підсумовуючи, – всі волання і крики про війну Росії проти України – це інформаційно-психологічні вкиди. Мета: посіяти паніку, напустити туману, відволікти увагу. Головне, щоб люди забивали свої голови дурницями і не дивилися, що твориться в них під носом. Коли регіонали та комуністи вичікують, злочинці вивозять документи (напр. ВЕТЕК Курченка), а позавчорашні неефективні політики повертаються з небуття.
Мітки: , , , ,