Модернізація країни через інвентаризацію

модернізація країни через інвентаризаціюМодернізація країни через інвентаризацію – насправді було заключним акордом в програмі “Паралелі з Олесем Ковальчуком” телеканалу Правда Тут. Стрижнем ефіру була інформаційна політика України.

Схематика програми від завершення до початку – українська влада не знає яку будувати Україну, позаяк навіть не намагається зрозуміти з яким населенням вона має справу. Політики вкотре будують в Україні політичну націю і представляють Україну як поліетнічну державу. Водночас всеукраїнський перепис 2001 року засвідчив, що Україна є моноетнічною країною, де переважну більшість скаладають українці. Нинішнє загарбання Росією Криму і частини сходу зазначили б ще більший відсоток українців в Україні.

Тож, аби політики зрозуміли на які сили вони можуть покладатися, найперше слід провести “інвентаризацію” – перепис населення.

Це дасть зрозуміти чиї і які інтереси треба захищати – зокрема в національно-культурному, мовному плані  тощо. Таке розуміння дозволить чіткіше сформулювати національну стратегію і боронитися від ворога. Усвідомлення народом України національної стратегії дозволить усвідомити українським журналістам свою місію в контексті викликів державі.

Зараз ми можемо говорити не лише про брак стратегії, але й про відсутність базових складових інформаційної політики держави – всезагальної медіаосвіти в школах, адекватне світовим тенденціям навчання журналістів і деолігархизація медіа. Про це все і трішки більше в 30 хвилинах ефіру.

Здається, має бути цікаво. Втім, це вирішувати Вам.