МТС мусить померти (навіяно Митним Союзом)

mtcСьогодні ходив у відділення МТС на Хрещатику. У черзі прочекав годину – спеціально заміряв. Електронна черга (класний капіталістичний винахід, егеж?) видала мені квиток. Система завбачливо сповістила, що переді мною ще 26 людей. Тож мені просто стало цікаво – у скільки часу виллється моє очікування?

Більшість людей в черзі терпляче чекали. Дідусь з паличкою вже сидів у офісі МТС на Хрещатику, коли вже я прийшов. Він супроводжував свою дружину. Лише при мені разом вони чекали хвилин сорок. Дехто на хвилині 10-ій 15-ій очікування йшли геть. Якась новоприбула дівчинка ошелешено подивилася на папірець з електронної черги, та й сіла різатися в телефонну забавку.

Ще одна черга терпляче чекала свого часу біля стійки менеджера в холі. Дівчатка в футболках МТСу ковзали по людях в черзі відсутнім поглядом. Оскільки останній рік прожив у «загниваючій Європі», в Польщі, то, чесно кажучи, вже просто відвик від такого всезагального байдужого ставлення до клієнта.

І в цей момент я конкретно зрозумів, чому я хочу подалі від Митного Союзу. Бо російський МТС, який ні в що ставить людей і трактує своїх клієнтів як бидло – це яскрава модель бізнесу та сервісу по-північно-східному. Бо купити систему електронної черги і не спромогтися на елементарну увагу до потреб клієнта – це класичний зразок російського бізнесу, де людина – мошка. Цей бізнес – щось подібне до мавпи, яка навчилася натискати на кнопки, але так і не «вкурила» для чого. Бо “совковість”, що досі не вивітрилася з України – це не лише наша – вона й досі експортована звідти.

І я хочу, щоби такий бізнес як МТС та йому подібні почили в Бозі. Я хочу, щоб після підписання Асоціації із ЄС, до України прийшли європейські гравці і показали рівень культури бізнесу. Щоби інші бізнеси або вчилися як треба, або назавжди зникали з ринку. Щоби люди забули про годинні черги. Щоб люди отримали якість та повагу. Щоби це гниле здирання грошей по-московськи поїхало до себе і трактувало як бидло своїх громадян… Зрештою, чекати лишилося недовго.