Найпотужніший сигнал для України – Європа не розміщуватиме російські євробонди

Низка банків Європейського Союзу відмовилася розміщувати російські євробонди” – за подібними малозрозумілими для загалу титулами приховується одна з найоптимістичніших новин для України. Адже насправді в світлі російської агресії та ув’язнення українців в російських тюрмах, Україна отримала найпотужніший сигнал підтримки від Заходу – європейські банки відмовляються співпрацювати з Росією і це ставить хрест на мареннях окремих євробізнесменів відновити взаємини з Росією.

Найпотужніший сигнал для України - Європа не розміщуватиме російські євробонди
Source: http://blog.blominvestbank.com

Про що йдеться? Розміщення російських євробондів – це фактично один з різновидів позички, на яку сподівалася Росія. Схема стандартна – європейські банки організовують випуск цінних паперів (бондів), якими оформлені російські боргові зобов’язання, і розміщують (тобто продають) їх на ринку. Суми таких продажів – досить суттєві для російської економіки.

Але нічого цього не станеться – найбільші європейські банки відмовилися співпрацювати з Росією.

Чи така відмова остаточна? Наймовірніше, так. І тут важливо розуміти кілька складових.

Перше – про банківську кухню. Очевидно, що рішення про відмову від співпраці у банках ухвалювали на високому рівні. При цьому враховувались як вигоди (отримання прибутку) так і ризики, пов’язані зі здійсненням угоди, в тому числі репутаційні.  Тобто висновок топ-менеджерів таких банків як, наприклад, BNP Paribas, Credit Suisse Group AG, Deutsche Bank AG, HSBS і UBS Group AG щодо співпраці з Росією  негативний.

Друге – про банківський консерватизм. Система ухвалення рішень в банках досить консервативна. Якщо клієнт отримав відмову від банку, то для зміни такого рішення банк повинен мати дуже вагомі підстави. А у світлі окупації частини України і фактору Савченко Росія таких вагомих підстав не отримає.

Третє – добровільна відмова від прибутків. По суті розміщення євробондів для банків – це простий спосіб заробити гроші. Реально тут ризиків нуль. Банки лише випускають євробонди і продають. Те, що російські цінні папери куплять – немає сумнівів – охочі завжди знайдуться. Тобто для банків – це була би нагода заробити дуже великі гроші за просто так. Натомість європейські банки самостійно відмовилися від надвеликих прибутків. Заради чого?

Щоб покинути Росію заради більшої перспективи.

Очевидно, що існують речі, приховані від загалу – зокрема істинні причини за яких європейські банки “забанили” Росію. Банки добре вміють прораховувати свої ризики, тому найімовірніше вони відмовилися від співпраці з Росією, аби не втратити більш перспективні і багатші ринки. А коли банки, як кровоносна система світового бізнесу не бачать перспектив в Росії, то Кремль отримав шах і скоро буде мат.