Національну Гвардію реально відновити за місяць – генерал Кравчук

KravchukГенерал-майор Леонід Кравчук один із багатьох досвідчених генералів, які готові конкретно допомогти новій владі у вирішення сепаратистського конфлікту в Криму. В нього в кишені виписаний законопроект як швидко відновити Національну Гвардію України – військове формування, яке знищив колишній президент України Леонід Кучма у 2000-му році. Генерал Кравчук – колишній гвардієць. Він переконаний – будь зараз політична воля відновити НГ, зібрати офіцерів Гвардії для реалізації завдання було би нескладно.  

Леоніде Васильовичу, чи є зараз передумови для того, щоб відновити Національну гвардію?

Зараз не просто є передумови, а це треба робити негайно.

Скільки часу вистачить, щоб відновити Національну Гвардію?

Тут варто поспішати повільно. Це можна зробити за місяць-два. Головне ухвалити відповідний Закон і призначити командувача. Якщо це буде командувач з людей, які служили у Гвардії, то це буде ще швидше.Тим більше, що всі гвардійці прийдуть на допомогу – це не питання грошей. Головне – сформувати кістяк, розставити командирів, нормальних заступників з виховної роботи, – щоб вели правильну ідеологічну роботу і далі подивитися на контрактників. Спільними зусиллями наша стара команда допомогла би навести лад і створити Національну Гвардію.

Як краще створювати Національну Гвардію – за територіальним принципом чи за екстериторіальним?

Краще, звичайно, за екстериторіальним, але воно складніше економічно. Треба мати на увазі, що за територіального принципу формування контрактники хоч якось будуть забезпечені житлом.

Кому має бути підпорядкована Національна Гвардія?

Коли була перша каденція, вони була підпорядкована Верховній Раді України. І я вважаю, що це правильно, бо для застосування Національної Гвардії має бути колективне рішення. Ще одна причина – така система має бути ухвалена на довго. Адже звідки ми знаємо який знову може бути президент? Також це питання фінансового забезпечення – ми вже маємо відповідний досвід, коли були на фінансовому забезпеченні при Кабміні, а підпорядковані Верховній Раді. За нами був депутатський контроль, але нас і поважали.

Зараз в політиці існують люди, які розуміють що відбувається і з якими ви можете контактувати?

Зрозуміло, що є особи стосовно яких має сказати своє слово прокуратура і суд – ким вони є насправді, але якщо подивитися на історію, то ми свого часу плідно працювали і з соціалістами, і з комуністами. З усіма ми знаходили спільну мову.

Але зараз ви бачите політиків не з нинішньої влади із якими могли би спілкуватися?

А чому ні? Вони що – не українці? Чому я не можу співпрацювати з Кінахом? Чому я не можу співпрацювати з Тігіпко? Ну хай який там Голуб, але чому я не можу розмовляти з Голубом?

А те, що вони приховано підтримували Януковича?…

Стоп! Ми зараз не говоримо про прихованість чи неприхованість – ми говоримо про збереження держави.

Тобто відсунути це на задній план?

Все! Це було вчора.

Але ж винних карати треба?

Однозначно – для того є правоохоронні органи, прокуратура, суди і нехай вони вирішують. А наше завдання – створити всі передумови для ефективної роботи.