Нелінійне спілкування

Джерело: http://line.naver.jp/en/

Джерело: http://line.naver.jp/en/

Лінійка програм для швидкого обміну текстовими повідомленнями та дзвінками поповнилася новим продуктом LINE (line в пер. з англ. – лінія). Мобільний додаток з Південної Кореї називають “безплатною” можливістю переписуватися та дзвонити. Однак, ця безплатність умовна – смартфон все ж мусить мати підключення до інтернету (хоча навіть відсутність 3G в Україні для LINE не перешкода – перевірено особисто). Сам продукт нині доступний на восьми платформах: мобільних операційних системах і комп’ютерних ОС.

Розробник LINE – NHN Japan Corporation не став оригінальним вимальовуючи дизайн додатку. Тож тут вгадуються основні риси Facebook Messenger та Google Hangouts.

1

На відміну від лідерів інтернет-ринку  Google Inc та Facebook, Inc, LINE, здавалося б, розрахована більше на розваги. Емотікони в стилі аніме, інтеграція з ігровими мобільними додатками, відеоредактором тощо (за потреби інсталюються окремо). Утім, окрім розваг, з чого очевидно отримуватиме прибуток розробник, LINE має чудові можливості для спілкування. Тут можна не лише обмінюватися повідомленнями чи телефонувати друзям як на малюнку нижче.

2

Мобільний додаток дозволяє відсилати знімки з фотоколекції у смартфоні чи одразу знімати з камери, а також відсилати відео-, аудіоповідомлення, плюс ще кілька опцій, чого вже нема у згаданих вище конкурентів.

3

Досить цікаво працює механізм аудіоповідомлень. Якщо один з користувачів потребує відправити голосове повідомлення, то на екрані з’являється стилізація під диктофон – поки тримаєш пальця на кпопці запису, доки записується звук (система «тиснеш-пишеш» останнім часом набирає дедалі більшої популярності, що можна побачити на прикладі відносно нових, але вже популярних сервісів MixBit чи Vine).

4

Хорошою знахідкою для людей, які люблять використовувати мультимедіа, буде можливість прикріплювати до повідомлень нотатки. Та йдеться не просто про текст, а про повноцінну інтеграцію до нього фото, відео, гіперпосилань, геотагетування.

5

LINE вже викликав зацікавлення з боку американських інвесторів. Сервісу, що швидко постає за зразком відомих соціальних медіа, вже пророкують успіх як Наступній Великій Соціальній Мережі. А для тих, хто пам’ятає ще ISQ, LINE може стати гідним наступником з ширшим функціоналом. Тим більше, що сервіс не фігурує в переліку тих, які «зливають» переписки користувачів спецслужбам.

Мітки: , , , , , ,