Невдалий пердімонокль Путіна

Прневдалий пердімонокль путінаезидента РФ Путіна мав сягнути повний «всепоглАщающий пердимонокль». Принаймні це пообіцяв Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на свої сторінці в мережі Facebook після засідання Ради національної безпеки і оборони 4 листопада 2014 року. Нагадаю, що засідання Радбезу Порошенко зібрав як реакцію на так звані «вибори» проросійських терористів на тимчасово окупованих територіях сходу України. Схоже, Путіна таки схопив пердімонокль.

Зважаючи на рішучість терористів провести вибори, а також стягування Росією своїх збройних сил на територію України, засідання Радбезу 4 листопада 2014 року мало дати багато відповідей на питання, адже існує велика ймовірність подальшого наступу терористів на Україну під прикриттям російських військових.

Бо, наприклад, сусідня Польща не є об’єктом атаки, але тим не менш в країні проводять масштабні військові навчання, збройні сили переведені в режим підвищеної бойової готовності, оголошуються тренування резервістів, країна міняє військову доктрину виходячи з нових небезпек. А в цей час журналісти не дають спокою польській владі та військовим (і ніхто на них, до речі, не подає до суду).

Засідання Радбезу 4 листопада, в світлі загрози незалежності всій Україні, мало би запропонувати конкретні кроки для реагування (вже навіть хай без ухвалення Військової Доктрини), та й суспільство вже зачекалося на конкретику. Натомість обійшлося двома речами: новиною, що Радбез рекомендуватиме новообраній Верховній Раді України скасувати закон про особливий статус окупованих терористами територій, а також «пердімоноклем» Авакова.

Якщо вірити словникам, «пердімонокль» – це театральний прийом, коли актор зображує сильне здивування, що аж в нього з ока випадає монокль. Чому має театрально здивуватися Путін – невідомо, бо Порошенко видав указ, що стосується засідання Радбезу не від 4 листопада, а від 12 вересня 2014 року.

Про особливості цього указу можна говорити багато. Наприклад, цікаво, хто ввів звичку перемішувати таємні пункти з нетаємними, замість того, щоб таємну частину робити окремим документом і про неї не згадувати всує? Або взяти хоча би пункт: «розробити і внести у двомісячний строк у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про систему державного прогнозування та стратегічного планування». Тобто Радбез майже два місяці тому вирішив «розробити і внести у двомісячний строк», і лише через два місяці виходить Указ президента, який дає початок цьому двомісячному строку? А це вже саботаж.

І головне над цим всім – пункт другий указу Порошенка: «Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України». Ані у вересні, ані на початок листопада крісло Секретаря РНБО порожнє, хоча призначає на цю посаду винятково президент України як Голова РНБО. То хто контролюватиме Указ?

Гіпотетично в Путіна після цього всього міг статися пердімонокль – або від сміху, або від задоволення – бо так на руку йому і терористам ще не грав ніхто.