Невиконані обіцянки Порошенка або як корисно добре думати перед вибором

Оскільки перед першим туром президентських виборів українського виборця закликають “думати” на тлі кольорів виборчої кампанії Петра Порошенка, ця естафета варта логічного продовження. Позаяк люди – це не амеби із короткою  пам’яттю, варто сягнути деяких попередніх передвиборчих обіцянок Петра Порошенкаю. Усвідомлений вибір має залежати не лише від зробленого. Невиконані обіцянки Порошенка більш красномовно говорять про кандидата.

Невиконані обіцянки Порошенка або як корисно добре думати перед вибором

Отже, у 2014 році Порошенко обіцяв перекрити всі офшори. Та після виборів минуло два роки, як вибухнув світовий скандал навколо Панамських паперів і одним з його фігурантів виявився… Петро Олексійович Порошенко. Чи призвів “панамський” скандал до закриття офшорів? Ні. Більше того, саме офшори стали для Порошенка улюбленим інструментом ведення бізнесів. Між іншим, бізнесів, яких він обіцяв позбутися, але так і не позбувся.

Та окрім меркантильних інтересів Петро Олексійович пішов далі. Може тому, що для ефективного і безкарного ведення бізнесів у воюючій країні, треба мати всю повноту влади? А то раптом хтось захоче висунути слушну претензію. Тож гарантію збереження “парламентсько-президентської форми правління” і обіцянки не претендувати “на повноваження більші“, Петро Олексійович дуже швидко забув. Вже у грудні 2014 року президент України змінами до Закону “Про Раду національної безпеки і оборони України” збільшив свої повноваження. Про це я писав раніше, як про наміри Порошенка, але всі ці наміри таки втілилися.

Власне, про наміри Порошенка нехтувати обіцянками стало відомо вже влітку 2014 року. Петро Олексійович обіцяв дострокові парламентські вибори до кінця 2014 року “суто на пропорційній основі (тобто за партійними списками – прим. моя) за відкритими списками“. Та українці донині чекають на пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Більше того, позачергові вибори 2014 року до Верховної Ради України, дозволили туди пройти таким персонажам, як Борислав Розенблат, Сергій Ківалов, Андрій Деркач… Повний список всіх цих “державників” можна прочитати на веб-сторінці Верховної Ради. Варто зазначити, що саме завдяки мажоритарникам Порошенко ухвалював необхідні йому закони не маючи необхідної парламентської коаліції у складі щонайменше 226 народних депутатів.

Аби не втомлювати іншими невиконаними обіцянками, пропоную подумати самим і уважно прочитати програму нинішнього “гаранта Конституції”. Там є багато цікавого. Як є багато цікавого і в публічних заявах Порошенка щодо викорінення корупці чи завершення війни в надкороткий термін…

Перед виборами процес думання надзвичайно корисний. Тож добре думайте перед вибором. Інакше буде як зі свинарчуком свинею, яку пустили під стіл.