Обєрєжно, КофєХаус!

kacapПеред Днем української незалежності черговий російський бізнес показав своє істинне обличчя в Україні і смачно плюнув хохлам в морду – “клієнт-лайно і робимо, що хочемо”. Про це вже досить детально написали в більшості інтернет-видань та в соціальних медіа. Однак виправдання закладу, що, мовляв, інструкція написана для Москви, лише поглиблює весь абсурд.

Чи можна бодай гіпотетично уявити, щоби КофєХаус користувалося московською інструкцією про російську мову спілкування в Чехії? Або в Єстонії? Чи, врешті, в Китаї?

Дивне запитання про Піднебесну, еге ж? Проте гостинні і толерантні китайці так не думають – російську мову вони люблять і голублять як можуть:

china_kofe

До таких «бізнесменів», які тримають КофєХаус, пасує рядок з Гамлєта Олеся Подерв’янського: «довольні хами й ситі в них …бала». Адже якщо плєбс покірно ходить, платить немалі гроші за неякісне пійло, отже, така карма цього плєбса – при нагоді можна його і послати, він витреться та ще й подякує.

Чи дасть щось бойкот КофєХаусу? Можливо. Тільки закликаючи бойкотувати російську мережу, важливо подати здорову, свою альтернативу. Наприклад, альтернативою КофєХаусу на Володимирській, може бути Баобаб (колишній Золотий Дукат) за 80 метрів від нього в бік Софійської площі. Щодо інших місць, впевнений, також можна познаходити більш якісні альтернативи.

І, останнє, – сигнал для влади. Вже пару років як українські чиновники посилено чухають голови – звідки ж знайти додаткові гроші до бюджету? Все просто, панове, – ці гроші перед вашим носом! Просто треба підняти дупи та їх зібрати. Адже що означає назва «КофєХаус»? Яке з цих слів українське? Це ж порушення Конституції! За це ж можна і штраф немалий стягнути (ринок вивісок взагалі для бюджету Клондайк).

Як це оформити? Та просто! Наприклад, внести доповнення до постанови Кабміну №2067 «Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами» і додати пункт щодо приведення до ладу назв та вивісок згідно з чинним законодавством та Конституції України. За Конституцією України яка в нас мова державна? Отож-то.

Звісно, знайдуться розумники, які почнуть кричати про закон Колесніченка-Ківалова щодо мов національних менших. Але в Києві, наприклад, російська не має статусу «мови національної меншини». А там де цей статус є, то російська мова на вивісках має бути пропорційна російській меншині в регіоні. Тобто якщо російська меншина в якійсь області матиме 10 відсотків, то, відповідно, російська мова має займати 10% площі вивіски.

А оскільки вивіска не може бути більшою, аніж 3 квадратних метра, то 10% від 3-х квадратів, буде 300 см. кв. Тож хамські бізнеси можуть собі ні в чому не відмовляти і на свої 300 см. кв. хоч вставити своє «Ѣ». А хіба нам шкода?