Обвал шулявського мосту, як обвал ілюзій про безпечність країни

Шулявський шляхопровід, що частково обвалився у Києві увечері 27 лютого 2017 року, вказав на небезпечні реалії в яких живуть українці – Україна перетворюється на небезпечну країну. Причина цього – зношена інфраструктура, левова частина якої була збудована ще за радянських часів. Додайте до цього зношені тепломережі в містах, плюс постійне погіршення якості доріг по всій країні і ви отримаєте надзвичайну сумну картину, в якій опинилися громадяни України.

Обвал шулявського мосту, як обвал ілюзій про безпечність країни

З іншого боку, президент України ще у жовтні 2015 року заявив, що в разі звільнення окремих окупованих районів Донецької і Луганської областей, Україна готова їх відбудовувати і влада “накопичила сама більше 10 млрд”, які вона туди може спрямувати. Ідея благородна, але для її реалізації треба два суттєвих чинника:

  1. Звільнити окуповані терени від терористів.
  2. Мати упорядковану та процвітаючу Україну, що перебуває під контролем Києва.

Зважаючи на останні події, з першим пунктом є великі проблеми – чергова обіцянка “націоналізувати” великі підприємства на теренах т.зв. “днр/лнр” є свідченням, що терористи прагнуть формалізувати свої торгові взаємини з Україною і, таким чином, заявити про свою суб’єктність. Одна справа, коли терористи торгували з Україною черезх олігархів-прокладок, інша справа, коли підприємства “належатимуть” терористам і Київ, за посередництвом торгівлі, де-факто визнає “днр/лнр”. Якщо Київ не бачитиме в цьому нічого поганого, то виборець не такий дурний і це дуже швидко відіб’ється на рейтингах прихильників торгового визнання ОРДіЛО.

З другим пунктом, як на це допіру вказало обвалення Шулявського шляхопроводу, теж є проблеми. Заяви Києва, що Крим і Донбас можна повернути демонструючи їм добробут і багатство України є пшиком. І Шулявський міст, і безперервні аварії теплотрас в містах, і постійне погіршення якості доріг в Україні свідчить, що Києву нема чим заманювати Крим і Донбас. Що якість державного і господарчого управління в Україні перебуває на вкрай низькому рівні.

Чому Порошенку, як справжньому господарю, найперше не скерувати згадані вище 10 мільярдів (і не лише їх) на розбудову України? Адже уявімо ідеальну ситуацію – Росія раптом забирає з окупованих теренів своїх терористів і озброєння, а Київ скеровує на схід мільярди і посиленно відбудовує тамтешню інфраструктуру. Як почуватимуться західні дотаційні регіони чиї сини гинули від рук терористів, коли бачитимуть, як Київ щедро сипле мільярди під ноги колаборантів?

І врешті, приклад із обвалом Шулявського шляхопроводу вказує на те, що зараз в Україні вже небезпечно ходити і по мостах, і під мостами. Тепер ніхто не знає, що і коли може впасти на голову. І не лише в Києві, а й у Харкові, Дніпрі, Черкасах, Запоріжжі тощо – лишень озирніться навколо і подивіться, що стоїть та не ремонтується десятиліттями.

16 січня  ц.р. президент України підписав Указ на виконання рішення РНБО “Про удосконалення заходів забезпечення захисту об’єктів критичної інфраструктури”. Йдеться передусім про інфраструктуру на випадок повномасштабної російської агресії проти України. А як бути зі інфраструктурою для людей?

Ось карта пробок Києва після обвалу Шулявського шляхопроводу:

Обвал шулявського мосту, як обвал ілюзій про безпечність країни

Чи порахував хтось, яких збитків було завдано державі внаслідок часткового паралічу столиці? А яких збитків було завдано людям? Адже мало того, що Україна перетворюється на небезпечну країну, але й наслідки цих небезпек лягають на гаманці громадян. Бо в нормальній країні, відповідальна влада забезпечила б нормальний проїзд аварійної ділянки для людей безоплатно – щонайменше. Не вірите? Наприклад, 8 січня ц.р. влада Варшави, Кракова і Кельц скасувала будь-які оплати проїзду на транспорті зважаючи на смог.

Як мала би вчинити київська влада?

1. Оголосити щось на кшталт локальної надзвичайної ситауції.

2. Попередити водіїв про обмеження проїзду району аварії і паралельних вулиць приватним транспортом (адже ніщо ж не заважало владі перекрити центр Києва на 5 днів з 18-го по 22 лютого?)

3. Вивести посилені поліцейські патрулі, щоб завертати водіїв на приватному транспорті, ставити авто на стоянки і пересідати на громадський транспорт.

4. Пустити всі наявні резерви громадського транспорту паралельними вулицями (Дегтярівська, Борщагівська), щоб забезпечити людям швидкий доїзд.

Щоправда для вищеописаного треба мати виписані сценарії на випадов таких НС, як у випадку із Шулявським шляхопроводом , але хто ж про це має думати, як не міська влада?