Огляд передостаннього тижня 2013 року. Аудіо + Текст


Warning: Use of undefined constant cf - assumed 'cf' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 95

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 103

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 105

Побиття Чорновол, повії на Майдані, марш на Межигір’я, пробудження Харкова, герої ЄвроМайдану в Києві – аудіоогляд подій передостаннього тижня 2013 року. 

Розшифровка ефіру:

Студія: Побиття журналістки Тетяни Чорновол в ніч на 25 грудня роз’ятрило дещо призагоєні рани Майдану. Зламаний ніс, вибите око – в такому стані журналістку побачив світ.

(Чорновіл_синхрон)

Студія: Дикий випадок на Бориспільській трасі вкотре нагадав побитих студентів та журналістів 30 листопада. Гостроти ситуації додав ще той факт, що напередодні побиття Тетяна надрукувала на шпальтах Української правди фотографії заміської дачі міністра внутрішніх справ Захарченка. Відтак тисячі людей заблокували МВС, а згадану дачу пошарпали активісти.

Міліціонери взялися до слідства, з трьох пасажирів-нападників заарештували вже… п’ять, і врешті заявили, що сліди зловмисників ведуть до опозиції.

Говорить начальник Головного слідчого управління МВС Микола Чинчин:

(Чинчин_синхрон)

Студія: Втім, прив’язка опозиції до побиття журналістки – це лише квіточки. Ягідки ще гірші – прямо з полуничного поля. Наші “доблесні” правоохоронці з’ясували, що опозиція ходить до повій! І міліція і повії як на духу в цьому зізналися самі:

(Повія_синхрон)

Студія: Спочатку ЄвроМайдан хотіли завалити хворими бомжами з регіонів – не вийшло. Тепер підсовують повій. За будь-що вольниця чи Січ, як часто вже називають Майдан, має бути дискредитований.

Бо очевидно, що владі Майдан як кістка в горлі. Пробували вирвати цю кістку силою – дзуськи – вона вросла ще глибше. Лишилася дискредитація. Недаремно на тижні пройшла тотальна зачистка телеканалів в Україні. Як будь-яке слаборозвинене інформаційне суспільство, де мало інтернету, головна зброя режиму Януковича – телевізор.

Зробити картинку декадансу Майдану, паралельно проводячи чистки серед активістів – завдання номер один для російських політтехнологів, запрошених адміністрацією українського поки що президента.

Адже недаремно на тижні Янукович так не поїхав до Москви підписувати угоди щодо Митного союзу, а натомість послав Азарова.

Поки Майдан стоїть в центрі Києва – Янукович виглядає слабким і таким, що не контролює ситуацію. Хто ж з таким говоритиме?

Майдан – це яйце Януковича, а в тому яйці його цілковита анігіляція.

Пікантності ситуації Януковичу додає й те, що Майдан потихеньку виходить за свої фізичні кордони і б’є вже по зонам комфорту. Як це, наприклад, сталося із маршем справедливості десятків тисяч громадян до Межигір’я – резиденції президента, якій позаздрив би й султан Брунею.

Починалося все якось буденно – простий студент Андрій Балан у Фейсбуці запропонував просто пройтися… За словами друзів студента, той навіть не очікував, що жартівлива пропозиція перетвориться на цілий рух і ще напередодні маршу Андрій Балан не розумів, що з тим робити. Проте “що робити” – зрозумів Майдан, зрозуміли люди і так самоорганізувалися, що колона протестувальників, автівок, велосипедистів… словом – всіх-всіх-всіх розтягнулася від Києва до Межигір’я (яке в соцмережах вже встигли охрестити Межижир’ям).

А що опозиція? Опозиційні лідери на марші не планували бути. Вони завбачливо скликали чергове, нічого не варте віче і, коли колони людей їхали/марширували на ставку Януковича, опполідери говорили нікому не потрібні речі. Наприклад, як от пан Турчинов:

(Турчинов_синхрон)

Студія: До речі, звернули увагу, що Турчинов говорить про “Всеукраїнське об’єднання Майдан”? А коли створювалося, то було “Народне об’єднання…”.

Всеукраїнське об’єднання Майдан, Всеукраїнське об’єднання Батьківщина, Всеукраїнське об’єднання  Свобода… Легко інтегрувати.

(Барабан_інтершум)

Студія: Та повернімося до маршу на резиденцію Януковича. Поки Турчинов віщав, опозиціонери зрозуміли, що до Межижир’я приїхало людей більше, ніж на їхнє Віче. Тож не дивно, що трійця несподівано опинилася біля резиденції Януковича.

Із риторики оппо раптом виникло, що лише завдяки їм стала можлива хода до ставки Януковича.

Ось як про це говорить Арсеній Яценюк:

(Яценюк_синхрон)

Студія: Цікаво, що до втручання політиків Марш мав бути винятково мирним заходом. Потім політична реакційна складова взяла гору і частина протестувальників пішла до резиденції кума Путіна Медведчука. Там хлопці трохи поруйнували і пописали паркан. Як співають в російських частушках:

“Біля тещиного дому я без жартів не ходжу, то я те-то нам пороблю, то на паркані напишу…”

Втім, наші майданні коломийки кращі та й милозвучніші.

(Коломийки_синхрон)

Студія: В контексті ЄвроРеволюції приємно дивує Харків. Схоже, що вічно аполітичні харків’яни припинили боятися і нарешті вже вийшли на свій ЄвроМайдан. Харків прокидається. Як казала Оксана Забужко під час останньої презентації своєї “шевельовської” книжки в Києві: Харків за часів радянської окупації втратив найбільше, бо зазнав аж три хвилі знищення.

На відміну від співучої веселої київської махновщини пробудження Харкова інтелігентне. То Андрухович, то Забужко, то Капранови, то Жадан, який рече в контексті перейменування вулиці Лєніна на Леннона:

(Жадан_синхрон)

Студія: За інтелігентністю харківського Євромайдану спалені автомобілі активістів та збройний напад на одного із співорганізаторів Дмитра Пилипця. В мережі натякають, що винуватців слід шукати в стінах харківської мерії, Кернес захищається:

(Кернес_синхрон)

Студія: На сторінках веб-видання maidanua.org Сергій Жадан, між іншим, звернув увагу на неадекватність поведінки харківського міського голови, який після спалення одного з авто навіть приїхав перевірити чи добре спалили.

На тлі красномовного Кернеса принишк голова Харківської ОДА Михайло Добкін. Лише в Твітері з-під його руки виходять дивні заклики наприклад, скасувати пакт Ріббентропа-Молотова.

(Добкін_синхрон)

Студія: А тим часом Майдан у Києві стоїть. Більше того, на тлі всезагальної політичної імпотенції він живіший за всіх суб’єктів процесу в Україні. Здавалося б, дивно – вже більше місяця перекриті центральні вулиці і кияни мали би вже скреготіти зубами, що їм заважають жити. Та ні – автомобільні кияни мовчки і з розумінням стоять у корках. Значна частина мешканців столиці зорганізувалися для регулярних чергувань. Як пишуть столичани у соцмережах:  “Попрацював вдень, увечері чи вночі постій на Майдані”. Тим більше, що саме вечорами та вночі на Майдані відбувається найцікавіше – можна не лише надибати митців, а й просто послухати як таланти грають на вуличному піаніно на Хрещатику.

(Піаніно_інтершум)

Студія: Люди активно допомагають ЄвроМайдану хто чим може – сам під час нічного чергування біля КМДА спостерігав як привозять дрова, пальне та інші необхідні речі. Звісно, що ЄвроМайдан, як і кожна успішна історія боротьби, потребує своїх героїв – як то пенсіонер з Чернівеччини Олексій Шова. Він пожертвував на потреби Майдану всім тисяч гривень, які відкладав з пенсії. До грошей пенсіонер долучив і розписку, де й написав: “Я, Шова Олексій Васильович дарую на допомогу майдану вісім тисяч гривень”. Нижче – дата та підпис.

Щоправда дехто вирішив додати свого гумусу до цієї красивої історії – прес-служба Батьківщини заявила, ніби пенсіонер попросив, щоби “ці гроші пішли на визволення Юлії Тимошенко”. Хоча про це в записці не йдеться.

Бог з ними – з тією опозицією – прийдуть свята і вони, як і регіонали, поїдуть відпочивати в країни вічного комфорту, а ми ж зберемося в ніч з 31-го на 1-е в центрі Києва – як до цього закликає купа притомного народу.

(Пісня “Час дати відсіч”_гурт “ХочуЩе” )