Падаючі вартові у світовій історії

падаючі вартовіНа церемонії інавгурації п’ятого президента України Петра Порошенка, трапилася нетривіальна подія – під час урочистостей біля парламенту упав вартовий. Це завзято кинулися трактувати: одні почали стверджувати, що, мовляв, це поганий знак, інші, що хороший. Та світова історія знає багато прикладів, коли солдати почесної варти падали під час церемоній. Чи вплинуло це якось на хід історії? Давайте подивимося.

падаючі вартові

Великобританія. Принцеса Єлизавета дивиться на дівчину з почесної варти, яка знепритомніла під час церемонії Королівського Товариства Садівників. 1949 рік. Того року жодних катаклізмів в Великобританії не спостерігалося. Навпаки, 1949-го в Лондоні заснували Європейську Раду «для збереження європейської спадщини і соціального прогресу».

падаючі вартові

Вартовий упав під час церемонії спускання прапора. Великобританія, 1957 рік. Тоді в країні скасували загальний військовий обов’язок, а чисельність збройних сил була зменшена.

Великобританія має ще багато прикладів, колі вартові почесної варти падали під час урочистостей. Але, як бачимо, Об’єднане Королівство всі ці падіння не похитнули.

Глянемо на інший континент:

падаючі вартові

Канада. Вартовий почесної варти впав під час урочистої церемонії зміни прапора в Отаві. 1997 рік. Того року в Канаді була найбільша автоаварія, в якій загинуло 43 людини. Також того року Канада знищила останні міни у своєму арсеналі.

4

США. Дівчина-морпіх знепритомніла під час церемонії відкриття щорічних військових навчань «Золота кобра 2010». Того року по США вдарив скандал, коли Джуліан Ассандж оприлюднив конфіденційні урядові документи (Вікілікс). Було багато галасу, США вистояли.

Але падіння на військові базі – це ще квіточки.

падаючі вартові

У 2011 році аж на самому подвір’ї Білого Дому (!) знепритомнів гвардієць берегової охорони (під час привітальної церемонії президента Південної Кореї). Це трапилося 14 жовтня. Тоді президент США відправив до Уганди сотню військових, аби ті допомогли захопити місцевого повстанця Джозефа Коні. Самі ж Сполучені Штати ніяк не постраждали від падіння гвардійця.

Якщо вже говорити про заокеанські приклади, то не пасе тут задніх і Австралія.

падаючі вартові

На фото зафіксовано момент падіння гвардійця Федеративної Гвардії. Тоді під час церемонії в Канберрі у березні 2013 року впало аж п’ятеро солдатів! Двох доправили до шпиталю. Причина – сонячний удар. Того року Австралія зазнала величезної «втрати» – вимкнули останній аналоговий сигнал, відтак телебачення країни остаточно перейшло на цифру.

Повернімося ближче – до Європи, про яку так гарно розповідав під час інавгураційної промови новий президент України.

падаючі вартові

Іспанія. Солдат почесної варти впав перед парадом на честь прибуття принца Чарльза і Камілли. 2011 рік. Тоді в Іспанії розпочалися масові протести проти економічної та соціальної політики уряду.

падаючі вартові

Данія. Королівський гвардієць впав під час обіду для членів данського парламенту, який влаштувала їхня королева. 2010 рік. Того року Данія подарувала світу фільм Сюзанни Бір «У кращому світі», що здобув Золотий глобус в номінації «найкращий фільм іноземною мовою».

падаючі вартові

Норвегія. Солдат почесної варти впав під час королівської церемонії в Осло. 2012 рік. Того року Норвегія втратила першість як найдемократичніша країна за індексом демократії, але посіла третє місце в світі за індексом екологічної ефективності.

В тому, що вартові падають під час урочистих церемоній, нема нічого екстраординарного. Нерухомо постояти тривалий час, а тим більше в спеку та ще й у формі, нелегко навіть для найвитриваліших бійців. Доведено історією. Та й якщо подивитися на приклади вище, то вартові часто потрапляли на лікарняне ліжко, а наш боєць підвівся самостійно – чим не знак? 🙂