Передріздвяна чортівня. Аудіо+Текст


Warning: Use of undefined constant cf - assumed 'cf' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 95

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 103

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 105
Мал. Б.Денисевича

Мал. Б.Денисевича

Новий Рік – нові репресії проти активістів ЄвроМайданів. Репресії ширяться Україною: проти учасників Маршу на Межигір’я, проти активістів в регіонах, проти опозиційних політиків. Влада має ще достатньо відморозків для залякування опонентів. Але українці, поза політиками, перетворюються на громадянське суспільство. І цей процес не зупинити.

Низка подій після Нового Року підтвердили народні вірування, що перед Різдвом на світ Божий вилазить всіляка чортівня.

Так, перші дні року принесли нові репресії проти громадських активістів.

По-перше, міліціонери та працівники Державтоінспекції почали приходити до учасників Маршу на Межигір’я. Претензія одна – авта людей бачили 29-го грудня на шляху до резиденції Януковича. Людей ніби зупиняв інспектор ДАІ, але ті не ставали. Відтак ДАІвці приходять з протоколами на автовласників, або викликають тих до міліції. Ось вже майже типова розмова працівників ДАІ із активістами:

(ДАІ_синхрон)

Так із ДАІвцями на прізвища Татарченко і Панченко розмовляла активістка Оксана Коваленко.

Поза тим вже зафіксовані випадки, коли в людей забрали водійські права. Юристи закликають не вестися на таку нову антизаконну практику ДАІвців, бо інспектори мають право оформляти протокол лише на місці скоєння порушення правил дорожнього руху.

(Джингл)

Мешканців столиці ДАІвці пресують досить м’яко порівняно з тим, що відбувається у регіонах. Так, у Донецьку активістці тамтешнього ЄвроМайдану Марії Олійник невідомі розбили молотками авто. На фермерів Мар’їнського району, які перерахували київському ЄвроМайдану 16 тисяч гривень, напосілися податківці. Ще одного активіста – Євгена Насадюка, грубо затримали та доправили до райвідділку МВС. Говорить Євген Насадюк.

(Насадюк_синхрон)

Звинувачення в злочинах сексуального характеру, схоже, улюблена тема для міліції. У Харкові за звинувачннями розповсюдження порнографії в інтернеті затримали активіста харківського ЄвроМайдану Олександра Чижова.  Почерк затримання та безпардонність подібна до донецької.

(Джингл)

Втім, такій поведінці провінційної міліції нема сенсу дивуватися якщо 3 січня в центрі столиці біля виходу з відділку МВС побили адвоката Сидора Кізіна і народного депутата Андрія Іллєнка. Говорить Андрій Іллєнко.

(Іллєнко_синхрон)

Міліція звично або відмовчується або виправдовується. Лишень після всього, що відбувається по Україні, щоби не говорили міліціонери – їм немає віри. Мовчать і представники влади – більшість з них відпочиває за межами України і таке враження, що на чергуванні залишився харківський губернатор Добкін. У своєму Твітері він написав, як сміявся над фотографією побитого нардепа Іллєнка.

(Джингл_2)

Напевне Добкін міг би багато чого розповісти про побиття та різноманітні силові акції. Адже ні для кого не секрет, що харківський губернатор тісно пов’язаний із харківським мером Геннадієм Кернесом. А Кернеса пов’язують із таким собі Євгеном Жиліним.

Євген Жилін – це нова зірка режиму Януковича:

(Жилін_синхрон)

В медіа Євген Жилін засвітився 5 серпня 2013 року.  Інтернет-видання АргументЮА прямо пише, що Жилін допомагає харківському меру в різних темних справах і возить готівку в Київ – Сім’ї (тобто Януковичу). Цей самий Жилін організовував “антифашистську ходу” в Києві, коли вулицями столиці їздив БРДМ, а Вадим Тітушко побив журналістку Ольгу Сніцарчук. Те, що написали АргументЮА ніхто в судовому порядку не спростував, а видання чітко зазначає, що Жилін співпрацює з російськими спецслужбами і російськими кримінальними угрупованнями. Прикметно, що Жилін раніше був міліціонером та неодноразово фігурував в статтях зниклого журналіста Василя Климєнтьєва.

(Джингл_2)

Зараз Жилін офіційно очолює громадську організацію Оплот – та має навіть своє інформаційне агентство. Але справжній “оплот” Оплоту – однойменний бійцівський клуб.

Міліціонери – влада – бандити – бійцівські клуби.

Всі ці зв’язки, як пряму загрозу національній безпеці, мали би розслідувати працівники СБУ, в яких ще залишилася совість, чи працівники Служби зовнішньої розвідки, чи Головного управління розвідки… Бо про міліцію вже нема сенсу навіть згадувати.

(Джингл)

Але загалом, попри тиск, залякування, активізацію криміналітету, ідеї Майдану ширяться Україною. Після Різдва, 11 та 12-го січня у Харкові відбудеться Всеукраїнська конференція ЄвроМайданів. Там по суті обговорюватимуться як стратегія розвитку країни, так і питання координації, безпеки та інтелектуальної співпраці між активістами не лише в Україні, а й за кордоном.

(Джингл_3)

Активісти та громадські лідери вже наповнюють майдани змістовними речами – це стосується фізичної підготовки людей, як про це оголошував тренер з єдиноборств Максим Музика у соцмережах.

Або коли йдеться про інтелектуально-мистецькі акції – про особистісні тренінги від спільноти Культура Майдану, чи перфоманси, що проводять митці в рамках Мистецького барбакану – творчій твердині київського ЄвроМайдану.

Остання ініціатива, в якій бере участь і Барбакан – відзначення 2014 року як року Шевченка. Розпочав цикл Шевченка художник Андрій Єрмоленко поемою Кавказ.

(Єрмоленко_синхрон)

Люди самоорганізуються і дорослішають на очах. Поза опозицією та владою вони переходять на новий якісний рівень свідомих громадян. Громадяни вчаться захищатися цивілізованими методами. Люди підвищують свій рівень знань, вони гуртуються і творять нове громадянське суспільство України.

Різдво творить дива і з першою зіркою зазвичай приходить новий час.

На завершення Олег Скрипка і Ані Лорак з мюзиклу Вечори на хуторі поблизу Диканьки.