Перець і Lloyd’s List. Зіткнення світів

Perec_LloydУ Великій Британії одне видання йде в інтернет, бо з усіх сил чіпляється за життя і шукає свого місця. В Україні інше видання закривають, бо на ринку не знайшло місця. Дві моделі того, яке продовження може мати журналістика. Дві моделі мислення. Одна – спрагла до життя, інша – спрагла патерналізму. Виживає розумніший.

Символічно, що в Україні майже одночасно збіглися ці дві новини. Перша про те, що найстаріша у світі газета Lloyd’s List вирішила остаточно перейти у цифру і друга про ліквідацію журналу Перець. Дві новини, два світи, два уявлення про сучасну журналістику.

Газеті Lloyd’s List попри поважний вік (279 років) вистачило сміливості прийняти сучасні правила гри і вчасно зорієнтуватися на ринку. Як свого часу це зробила купа видань. Просто працівники Lloyd’s List подивилися і зрозуміли – папір читачів вже не цікавить.

“Червоний перець” зітхав і чекав до останнього. Ніби й не закінчився “совок”, ніби надворі не ринкова економіка, ніби нема інтернету. Ніби “Перцю”, як в старі добрі часи принесуть гроші, а людей зобов’яжуть знову передплачувати видання… Тепер лишилося привертати увагу до свого закриття різними здогадками – чи то комусь потрібне їхнє приміщення чи ще щось.

Насмілюсь припустити, що якби Lloyd’s List заявило про закриття, то ця новина була би актуальна зо пів дня, а саме видання спокійно відправили би до підручників історії журналістики. Натомість щире українське зітхання про закриття “легендарного” видання родом з Радянського Союзу, викликає подив. Хіба що… зітхальники за сумною долею “Перця”, незалежно від віку, такі ж патерналістично-комуністичні любителі небесної манни.

Мітки: , , , , , ,
4 коментарі в “Перець і Lloyd’s List. Зіткнення світів
 1. Юлія сказав:

  Автор геніально розумний, але не враховує одної маленької дрібниці – гроші. Якщо у Перця немає фінансування, то навіть при наймовірному бажанні в інтернет вони не вийдуть, для цього потрібні гроші як мінімум на техніку, хостинг і інтернет у виданні, і це тільки початок.
  Якщол Ви, шановний авторе, не зрозуміли і не почули цієї дрібниці. або просто вирішили не враховувати, або вважаєте, що люди, я кі там працюють мають самі “намалювати” фінансування, то не виставляйте свое бачення, як єдине вірне.

  • Oleksandr сказав:

   Шановна пані Юліє, а Ви гадаєте, що цей сайт з’явився сам по собі? Що на нього не треба було витрачатися (домен, хостинг і под.)? У нас в Україні є дуже велика проблема – чомусь майже всі вважають, що запускати проекти в інеті коштує дуже великих грошей і практично не знають (бо ліньки – це ж вчитися треба), що є багато дешевих ресурсів, які можуть допомогти. А може не знають, бо звикли тирити? Або звикли витрачати чужі гроші, а не вкласти спочатку свої, щоб вони працювали на майбутнє?.. Тож,пані Юліє, про цю “дрібницю” я чудово знаю.

 2. meri999 сказав:

  Доброго дня! Пишу Вам, Олександр, від імені спільноти Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського. Нас сколихнула звістка про закриття журналу “Перець”. З приводу цього, ми б хотіли організувати вечір, приурочений цьому журналу. Наскільки я зрозуміла, Ви маєте безпосередній вихід на редакцію цього журналу. Якщо .ваша ласка, будьте такі люб`язні надайте будь ласка контактну інформацію. Будь-які пропозиції відносно цього проекту також з радістю вітаються!!!

Напишіть відгук