Половина фото дітей на сайтах педофілів, викрадені з соцмереж – звіт

pedophiliaПостите фото своїх дітей в соцмережах? Тоді не дивуйтеся, що вони можуть опинитися на сайтах збоченців – педофілів. Адже половина фотографій, якими діляться між собою педофіли в інтернеті, викрадені з соціальних мереж. Про це йдеться у звіті урядового уповноваженого Австралії з питань дитячої е-Безпеки.

І хоча Австралія далеко від України, але, як відомо, інтернет не знає кордонів. Тому дитячий контент з України цілком реально може бути в руках австралійських збоченців. А український сегмент соцмереж напрочуд безтурботний, що стосується виставлення фото дітей – очевидно дається взнаки відсутність спеціальних освітніх програм щодо безпеки в інтернеті, та відсутність будь-якого розуміння цієї теми в держави.

Та й самі батьки часто не мислять раціонально і виставляють дитячі фото як предмет гордості. Та якби батьки цікавилися елементарними питаннями безпеки, то знали б, що крім збоченців на персональні і родинні фото в соціальних мережах чигає ще більше несподіванок.

Наприклад, небагато користувачів популярного в Україні Фейсбуку знають, що виставлені фото належать вже не користувачам, а соцмережі. Тож “запощуючи фотку” треба бути готовим, що вона може з’явитися будь-де. Доброю ілюстрацією є характерна історія, що трапилася в грудні 2012 року. Тоді, після того як Фейсбук купив Інстаграм (соціальна мережа, що поширює фотографії), Інстаграм вирішив продавати фото користувачів без їхнього відому. Тоді ініціативу Інстаграму зупинили, але цей випадок прояснив ставлення власників соцмереж до користувачів як до постачальників “шарового” контенту.

Читаючи мaйстер-клас в стінах KPMG, я наголошував, що батькам взагалі небажано виставляти фотографії дітей чи онуків як до соцмереж, так і до інтернету взагалі. Зрештою, можна почекати поки дитина виросте і зможе самостійно ухвалювати рішення – постити їй свої фото в “фейсі” чи ні. Так буде чесно.