Правила поведінки у ФБ


facebookЗібрав деякі правила поведінки у ФБ. Вони стосуються як іміджу користувачів соціальної мережі, так і безпеки. Є два типи користувачів. Перший тип тримає у френд-стрічці лише знайомих і ніхто сторонній не має доступу до його даних. Така модель поведінки більше стосується західних країн – найвірогідніше, там люди не додадуть тебе до своєї френд-стрічки, поки не знатимуть тебе особисто. Другий тип створює свою сторінку для виходу на публіку – це більше притаманно Україні (в силу нестачі достатньої кількості засобів масової комунікації, а отже пошуку нових комунікаційних зв’язків).

1. «Не хочеш читати дурниць – не користуйся Фуйсбуком». Це лише інструмент, а роблять його таким яким він є, користувачі. Піарники за межами України, наприклад, знають, що ФБ – це великий галасливий базар. І, як на кожному базарі, тут можна почути і побачити все, що завгодно.

2. Не пости зображення дітей. Діти часто беззахисні і не розуміють своїх прав. Не викладай зображення своїх дітей – ці знімки по оприлюдненню вже належать не тобі, а Фейсбуку. Так само не слід перепощувати зображення чужих дітей.

3. Не дозволяй дітям створювати акаунти в соціальних мережах та вільно ними користуватися. Лобна частина мозку людини формується до 35 років. Вона відповідає за ухвалення рішень та розуміння причинно-наслідкових зв’язків. Діти ще слабо усвідомлюють наслідки ухвалених рішень і часто можуть викладати інформацію, що може зашкодити їй та її родині.

4. Будь обережним із зображеннями інших людей. За великим рахунком, ти не маєш права їх оприлюднювати без їхньої згоди. З іншого боку спитай себе – чи хотів би ти, щоб твоє зображення використовували як комусь заманеться?

5. Не хвалися статками. Це може привернути увагу не лише податкової (як про це колись заявляв керівник української податкової), але й злочинців. Відповідно, не варто фотографувати своє або чуже приміщення (поважай право власності інших), авто, техніку і т.д.

6. Не пиши, що збираєшся у відпустку чи відрядження. Така інформація також легко може потрапити до злодіїв. Хочеш похвалитися відпочинком? – Напиши це після повернення.

7. Поважай інших людей. Перед тим як щось постити на чужому профілі, спитай себе – чи хотів би ти сам, аби тобі щось постили нецікаве?

8. Якщо твій пост хтось видалив, не варто його постити заново – цілком можливо, що ти когось своїм дописом образив.

9. Не пости того, що потім можуть використати проти тебе.

10. Не «лайкай» свої пости. Це смішно. Ти вже виставив його, отже або поділяєш його, або хочеш привернути до теми увагу. Коли «лайкаєш», що хочеш цим продемонструвати?

11. Не зловживай Фейсбуком. Часто виставляючи свої дописи або перепощуючи чиїсь, ризикуєш перетворитися на спамера, і тебе або «розфрендять», або натиснуть опцію «не показувати в новинах». За оцінками піарників, оптимальна частота виставлення дописів у ФБ – 3 за один день.

12. Не користуйся Фуйсбуком, поки не доробиш роботу – він краде час.