Прощавай Укртелеком або Чому “ефективність донецьких” це міф

Прощавай УкртелекомПоки я пишу ці рядки, десь додому має прийти майстер від Укртелекому, щоб налагодити інтернет. Позаяк я здебільшого працюю вдома, то халепа з інтернетом, а точніше з його відсутністю, продемонструвала весь абсурд і формальний підхід до клієнта. Сервіс, а точніше відсутність сервісу, засвідчила, що Укртелеком мертвий. Більше того, це нагадало мені попередні спостереження щодо бізнесів, куди всунули свої лапи “донецькі” з гнізда Януковича – вони здатні вести бізнеси лише тоді, коли сидять у владі.

Моя історія з Укртелекомом проста. У вівторок о 13.35 4 жовтня 2016 року вдома раптом “вилетів” інтернет. Спробу налашувати його самотужки ні до чого не призвели, тож довелося телефонувати на гарячу лінію. Протягом консультацій стало зрозуміло, що щось не так з модемом. Замість того, щоб запропонувати налаштувати модем покроково дистанційно, оператор запропонувала надіслати налаштування модему на електронну скриньку (а нічого, що інтернету НЕМА?).

Згодом з’ясувалося, що модель модему як в мене Укртелеком не обслуговує (???). Ще пізніше в Укртелекомі запропонували оформити заявку на візит майстра і (УВАГА) “заявка щодо візиту майстра розглядатиметься від трьох до п’яти робочих днів”. Тобто мені потрібно чекати на рішення чи приїде до мене майстер від ТРЬОХ до П’ЯТИ днів!

Через день після того як “вилетів” інтернет і після неодноразових дзвінків на гарячу лінію Укртелекому (агов, я все ще ваш клієнт – не забули???), нарешті приїхав майстер. Та радіти було рано, бо майстер був не той. Виявляється, це був майстер, який мав визначити чи ніде не пошкоджене з’єднання і чи сигнал доходить до модему. Але це було зрозуміло й так, бо оператори кол-ценру Укртелекому повідомляли, що вони бачать як сигнал доходить до модему! Навіщо було надсилати майстра, аби підтвердити очевидне, для мене залишилося загадкою.

Майстер був люб’язний і повідомив, що треба попросити оператора, аби він дистанційно покроково розповів як налаштувати модем, або надіслав заявку на іншого майстра, який власне і налаштує той модем. Іншого майстра, заявку про надсилання якого розглядатимуть від трьох до п’яти днів.

Ця ситуація з Укртелекомом внаслідок чого я втратив купу часу і можливостей для заробітку, не кажучи вже про нерви на вислуховування однакових порожніх теревень засвідчила одну просту річ – Укртелеком мертвий. Це компанія, власником якої є Рінат Ахметов, не має права існувати на ринку і з таким сервісом місце Укртелекома на смітнику.

Крім того, моя локальна історія закріпила давнє особисте спостереження щодо “ефективності” донецьких менеджерів – вони можуть вести бізнес лише тоді, коли мають владу. Для мене першим дзвіночок цієї істини була новина про один з бізнесів братів Клюєвих – після Євромайдану він почав показувати збитки, хоча до того цвів і пахнув.

Правда про донецьких – чи про Ахмєтова, чи про Клюєвих, чи про Колєснікова і їм подібних, проста  – донецькі здатні вести бізнес лише тоді, коли сидять у владі.

Тому, коли ви чуєте від донецьких тези про їхню “ефективність” чи про те, як вони здатні “навести лад” – женіть їх копняками, а на їхніх бізнесах ставте хрест. Бо як засвідчила моя історія з Укртелекомом, і не лише вона, вони не здатні працювати в нормальних умовах конкуренції і сучасного капіталізму, де наріжним каменем є інтерес клієнта.

Прощавай Укртелеком і прощавай Ахмєтов – ваше місце на смітнику.