Радіо в Мережі. Початок

IMG_2106На тему, що в заголовку, я писав дипломну в Познанському універі. В інтернеті, і не лише, були побажання почитати, що ж я там такого дослідив. Отож від сьогодні почну потрохи викладати основні тези, що стосуються роботи радіо в Мережі. В основу дослідження лягли, в тому числі, найвідоміші приклади роботи  радіосервісів у інтернеті. Хоча тема лунає завузько, та викладені принципи стосуються багатьох аспектів роботи ЗМІ в інтернеті.

Оскільки дипломну писав протягом навчального року 2012-2013, то деякі моменти можуть вже застаріти – радіо в інтернеті постає на наших очах і ми є свідками його формування, втім, як і інших конвергентних медій.

Я радо поділюся своїми напрацюваннями, та лиш застережу, що моя робота зареєстрована як захищена дипломна (на відмінно) і будь-який її передрук чи використання потребує узгодження – у Західному світі з авторськими правами не жартують.

Для початку – звідки ідея?

Потреба такого проекту в мене виникла під час роботи у Раді національної безпеки і оборони України у 2009 році. Тоді, аналізуючи тенденції в інформаційній сфері, я мусив враховувати новини і тренди на ринку «розвитку технологій». А, пам’ятаючи свій досвід роботи в Громадському радіо як один із найсвітліших моментів журналістського життя, з часом сформулював концепцію цього радіо. Спочатку я сидів на цій концепції як пес на сіні, розраховуючи, що зможу її реалізувати сам. Згодом в закритому режимі почав обговорювати її з людьми, яким довіряв і довіряю.

Врешті, цей концепт радіо в інтернеті ліг в основу мого навчання у Польщі, про яке я вже писав на своєму сайті. Рік навчання у Познані дав мені унікальну нагоду зрозуміти як розвивається журналістика, технології та ідеї у світі. Я зрозумів, що проект інтернет-радіомовлення самому реалізувати нереально (власне, з того, що я викладатиму про радіо в інтернеті, це стане зрозуміло).

Так само я маю тверде переконання, що радіо (як і інші проекти в інтернеті) не зможуть реалізувати «зірки». Інтернет диктує зовсім нові правила гри і традиційна журналістика, як і її прихильники,  приречені на смерть. Ключовими чинниками в Мережі виступають інтеракція і конвергенція, а це значить, що журналісти в інтернеті мусять тяжко гарувати 24/7 (24 години на добу, 7 днів на тиждень).

Свої тези викладатиму невеликими постами як це радять інтернет-гуру (власне, про це, а також про інші «хитрощі» інтернету далі теж буде), тому прошу не нарікати на уривчастість – всьому буде свій час.

Я завжди відкритий до конструктивної розмови на дану тему, тому радо запрошую до спілкування!