Радіо в мережі. Світові тенденції

Джерело:http://gadgetsin.com/
Джерело:http://gadgetsin.com/

Розвиток радіо в інтернеті нерозривно пов’язаний із розвитком Мережі: щоразу більше людей користаються інтернетом, динамічне життя в мегаполісах призводить до зростання мобільного інтернету, коли люди прагнуть користуватися сервісами «на ходу».

В результаті спостерігаємо швидко зростаючий ринок мобільних платформ для доставки різноманітної інформації та розваг, а конкуренція на ринку мобільного інтернету та мобільних пристроїв типу смартфонів і планшетів призводить до появи все нових додатків (аплікацій).

Соня Пол (Sonia Paul) на сторінках Mashable.com пише, що останні дослідження у США (2012 року) вказують на зростання слухачів вебрадіо. Цікаво що, кількість користувачів, які слухають радіо з планшетів, збільшилася на 48%, на мобільних пристроях – на 38%. 80% слухачів радіо в інтернеті слухають станції від 1 до 3 годин щодня, 40% – від 1 до 2 годин. Згідно зі звітом американської дослідницької компанії Arbitron «The Infinite Dial 2012», аудиторія он-лайн радіо в США сягає 57 мільйонів слухачів. Починаючи від 2001 року, вона збільшилася удвічі.

Pew Research Center подає дещо інші тенденції зростання аудиторії. Згідно із дослідженнями компанії «2012 State of the news media», кількість користувачів інтернет-радіо з 2001 до 2011 року зросла з 28 до 56%. Радіо он-лайн поступилося лише телебаченню (98%), місцевим мовникам (93%), мобільному зв’язку (84%) та широкосмуговому інтернету (70%).

З іншого боку, дослідження, що стосуються зростання користувачів он-лайн радіо, піддаються критиці. Як зауважує директор Media Service Group Роберт Маччіні (Robert Maccini), методика досліджень недосконала. Аудиторію важко виміряти на підставі того, що люди просто перебувають на серверах відомих мовників і, згідно з політикою приватності, така інформація не для розголошення, але й тому, що технічний розвиток мережі інтернет сприяє появі все нових аматорських веб-радіостанцій. На думку Станіслава Єнджеєвського (Польща) нині в Мережі кожні 15 секунд з’являється новий мовник і «важко було б визначити, скільки на разі існує станцій такого типу» (Джерело: Stanisław Jędrzejewski, Radiofonia publiczna w Europie w erze cyfrowej, Kraków 2012).

Експертні думки підтверджуються дотичними даними розвитку сервісів он-лайн. Наприклад, у звіті одного з найбільших цифрових провайдерів США компанії DG Fastchannel.Ink за 2009 рік зазначено, що фірма надавала послуги для 23 000 станцій. А вже у звіті за 2010 рік йдеться про 29 000 станцій. Немає детального звіту, яка частина зі згаданих цифрових станцій є радіомовниками. Зрозуміло, що не всі 6 000 мовників, що з’явилися протягом року, це радіостанції. Але, очевидно, що не всі вони працюють винятково як телемовники. Прикметно, що зростання відбувалося за часів світової фінансово-економічної кризи, коли інші показники економічної активності зазвичай спадали.

Зростання кількості користувачів мобільного інтернету разом зі зростанням їхнього темпу життя і прагненнями отримувати інформацію та розваги якнайшвидше, не залишилося поза увагою постачальників інформації, які почали використовувати та розвивати нові способи завоювання аудиторії, а надто дійти до тих користувачів, які мали високий купівельний потенціал. Відтак, радіо почали вже інтерпретувати як «радіо з новими можливостями», здатне зібрати глобальну аудиторію за порівняно невеликі гроші.

Це продовження теми «Радіо в мережі». Початок доступний за посиланнями тут, тут і тут.