Росія готує бліцкриг на Україну?

blitzkriegТак сталося, що цю статтю я написав напередодні обстрілу Маріуполя терористами 24 січня, а виставити на блог планував в неділю. Але терористична атака на Маріуполь скоригувала плани.

Коли країна перебуває в стані неоголошеної війни, будь-які сценарії розвитку подій мають право на життя, навіть найгірші. Ймовірно цей допис хтось назве панікерством, але краще бути готовим, аніж потім шкодувати. Цей огляд зроблений на основі новин сайту міністерства оборони Росії, а також на основі подій на сході України. Зрозуміло, є вірогідність, що новини фейкові і не відповідають реаліям, але тут вже кожен має зробити вибір – вірити їм чи ні.

Огляд стосуватиметься двох військових округів, які межують з територією України: Південний військовий округ (до складу якого Росія включила анексований Крим) і Західний військовий округ (до складу якого входять Оперативна група російських військ в Придністров’ї). Часовий інтервал оглянутих новин – два тижні (від 9 до 23 січня 2015 року).

Структура допису наступна: назва військового округу, дата новини, суть новини, в разі потреби коментар. Наприкінці певне узагальнення.

Південний військовий округ (ПВО)

12 січня. Екіпажі ударних гелікоптерів Мі-28Н («Нічні мисливці») розпочали підготовку до літніх занять. Вчитимуться виявляти цілі в темну пору і за складних метеоумов. Тренуватимуться на гелікоптерах вночі на висоті 5 метрів. Коментар: Авіація на над малих висотах є непомітною для радарних систем.

13 січня. В Крим надійшли багатофункціональні винищувачі Су-30.

13 січня. Чорноморський флот РФ поповнився надшвидкісними катерами Раптор, що ідеально пристосовані для диверсійних атак. Про це я вже писав раніше.

14 січня. Базування в Ростовській області ескадрильї з російської бази Еребуні (Вірменія) на невизначений проміжок часу.

14 січня. Тренування штурмової авіації за складних метеоумов, в нічний час і в горах. Акцент на позаштатні ситуації: відмова техніки, маневрування і ухилення від атак ворога, робота за умов радіоелектронного глушіння. Також запуски керованих ракет і коригованих авіабомб.

14 січня. Освоєння зв’язківцями сучасних командно-штабних авто: відпрацювання стабільного зв’язку, швидкого розгортання в полі, мобільності і злагодженості частин.

15 січня. Тренування розвідників на високогір’ї. Стрибки з парашутів на обмежену площину, подолання будь-яких маршрутів використовуючи підручні засоби, використання в якості зброї будь-яких можливих предметів. Коментар: Відпрацювання всіх елементів притаманних вишколу ДРГ.

19 січня. Гірські навчання транспортно-штурмових гелікоптерів Мі-8ФМТШ («Термінатор»). Завдання: перекидання і висадка десанту, вогнева підтримка, запуск протитанкових керованих ракет «Атака».

20 січня. В новий інженерний полк Чорноморського флоту надійшли станції очистки води СКО-10 «Гігієна», для фортифікаційного обладнання надійшли покращені військові екскаватори ЭОВ-3521, а також електрогенератори підвищеної потужності. Найближчим часом надійде «роботизовано техніка типу «Уран-6». Також з’являться собаки-сапери.  Коментар: Дві «Гігієни» здатні забезпечувати чистою водою до двох тисяч військових в польових умовах. ЧФ до цього часу не мав потреби в «фортифікаційних обладнаннях» крім того, щоб зводити їх на захоплених територіях. «Роботизовано техніка» Уран-6 – це насправді новітній російський робототехнічний комплекс розмінування. Важко збагнути навіщо робот-сапер на своїх чистих від мін територіях – така техніка зазвичай застосовується під час розмінування чи перевірки на мінування невідомих територій.

20 січня. В окрузі вчетверо збільшується кількість навчань за участю нових штурмовиків СУ-25СМ3.

21 січня. Відпрацювання розвідниками «антитерористичних» дій в горах: в тому числі влаштування засідок, маскування, протидія диверсійно-розвідувальним групам ворога.

23 січня. Рятувальне судно «Професор Ніколай Муру» в другому кварталі 2015 року увійде в стрій Чорноморського флоту. Його функції: гасіння пожеж, евакуація людей, надання медичної допомоги.

23 січня. Бойове злагодження загальновійськових з’єднань. Ставка на нешаблонність та ефект несподіванки.

23 січня. Війська південного військового округу продовжують озброювати. Тисяча одиниць зброї надійшло, ще тисячу чекають. Номенклатура: танки Т-72 БМ і Т-90А; БМП-3 і БТР-82А. Спецназ отримав спец автомобілі Тигр і бронемобілі Тайфун (50 одиниць).

Західний військовий округ (ЗВО)

13 січня. Тренування зв’язківців Оперативної групи російських військ в Придністров’ї. Взаємодія в межах Придністров’я, а також робота в умовах підвищених перешкод.

15 січня. Пілоти гвинтокрилів виконують польоти на надвисотах (більше 3 тисячі метрів). Це перші тренування на такій висоті. Проводяться уздовж кордонів РФ.

16 січня. 400 військових Оперативної групи в Придністров’ї вчаться діяти в складі малих тактичних груп. Коментар: Йдеться про групи до 4 чоловік. Неясно навіщо «миротворчим силам», як позиціонують Оперативну групу, проводити навчання, що схожі на підготовку диверсійних груп – на виході буде близько сотні ДРГ.

16 січня. До Пскова надійшло близько десятка нових військово-транспортних гелікоптерів Мі-8МТВ-5. Ця перша партія всепогодних пристосованих для нічних дій гвинтокрилів, що базуватиметься біля кордонів Латвії та Естонії.

20 січня. Відпрацьовується дозаправка в повітрі фронтових бомбардувальників СУ-24М. Новинка сезону – одночасна дозаправка двох бомбардувальників. Коментар: Бойовий радіус СУ-24 близько 600 км – з Калінінграда дістає до Берліну і до будь-якої точки Скандинавії. З дозаправкою не треба буде двічі ганяти.

20 січня. Командири артилеристів, розвідників і спецназу отримали нові переносні навігатори «Грот-М». Навігатори працюють в двох навігаційних системах GPS і ГЛОНАСС, що дозволяє визначити місцеперебування з точністю до 5 метрів. Коментар: Важко уявити фахового військового командира, а особливо розвідника чи спецназівця, який не орієнтується на території власного військового округу, тим більше, що кожній частині відведена конкретна територія. Цілком можливо, що навігаційні системи призначені для використання на незнайомій місцевості. Цікавий факт використання російським військом «західної» системи GPS.

21 січня. В ЗВО відбулися масштабні навчання інженерних військ. Військові функції (розвідка місцевості, мінні поля, шанці) були поєднанні з функціями надання допомоги населенню. Коментар: Схоже на тактику «трьох кварталів» під час миротворчих операцій, коли: в 1-у кварталі мир, в 2-у військова зачистка, в 3-у роздача гуманітарки.

21 січня. Оперативно-мобілізаційний збір керівного складу ЗВО. Коментар: Вперше в такому заході беруть участь офіцери Генштабу Білорусі.

22 січня. Керівний склад ЗВО вивчає сучасні інформаційні технології, зокрема можливості автоматизованого центра бойового управління для виконання бойових і спецзавдань. Коментар: Вперше в навчаннях беруть участь офіцери Генштабу Білорусі.

23 січня. Тренування з приземлення гелікоптерів на палуби кораблів. Акцент – відпрацювання маневрів в нічний час.

23 січня. Мотострілкові підрозділи випробовують нові вправи з вогневої підготовки. До гармати і кулемета додали протитанкову керовану ракету. Збільшили способи ведення стрільби на ходу, а до звичних цілей додали «бронеавтомобіль». Коментар: Збільшення арсеналу, вправ і мішеней стало можливим після аналізу військових дій проти України.

23 січня. Російські солдати в Придністров’ї вчилися гасити пожежі підвищеної складності особливо на складах військової техніки і пального. Коментар: Після новини, що російські «миротворці» займаються відпрацюванням зовсім не миротворчих дій в складі малих тактичних груп, гасіння пожеж може підтверджувати версію, що в Придністров’ї готують диверсійні групи метою яких буде не лише виведення з ладу інфраструктури, але й нейтралізація пожеж, щоб в подальшому використовувати врятовані ресурси українського війська.

Узагальнення

Програми оснащення Південного і Західного військових округів розпочиналися в 2010 році і саме зараз вони приносять плоди у вигляді нової техніки. Ставка робиться на мобільні групи, які діятимуть на незнайомих територіях, а також ведення бою за складних метеоумов і вночі (нічний бій завжди був ахілесовою п’ятою російської армії). Введення нових видів стрільби, а також використання авіації і гвинтокрилів зокрема, свідчить, що російський Генштаб детально вивчає і аналізує війну проти України і досить швидко коригує свої навчальні плани виходячи з реалій. Активізація Росії в Балтійськомі напрямку свідчить, що він для Кремля становить інтерес і Скандинавія мусить перебувати в режимі постійної бойової готовності. Що ж стосується України, то спільна участь вищого офіцерського складу білоруського Генштабу з росіянами, свідчить про ще більшу інтеграцію збройних сил двох північних сусідів України. Тому нема підстав вважати, що керівництво Білорусі є для України дружнім.

Бліцкриг Росії на Україну можливий на 90%. Одночасні удари з боку Чорного моря, та Півночі, просочування щонайменше сотні диверсійних груп з Придністров’я і одночасна активізація диверсійної агентури Кремля в містах створить хаос і паніку. Це значно полегшить дії регулярних російських військ і протягом лічених днів Україна (можливо без якоїсь західної частини) буде окупована. Світ просто не встигне зреагувати на те, що відбулося.

Якщо вторгнення розпочнеться на початку вихідних, то максимум на другий день збереться екстрене засідання Радбезу ООН, а країни відреагують після вікенду. Реакція коливатиметься від «стурбованості» до «надзвичайної стурбованості». Жодна країна не посміє вводити ввести свої війська на територію України для її захисту. А якщо хтось і заїкнеться, то Кремль повторить прийом який використав під час окупації Криму – попередить, що в разі застосування військ проти російських солдатів, Росія використає ядерну зброю – випробовувати справжність погроз ніхто не ризикне.

Мені доводилося говорити з українськими генералами у відставці, а також читати багато подібних думок, що так – Росія зможе захопити й Київ, але утримати це не матиме сил. Схоже, що Кремль вже успішно випробовує методику утримування українських територій на прикладі захоплених частин Донецької і Луганської областей. Якщо придивитися до тамтешньої структури «влади», то «владою» там став гопнік, який лузав насіння на порозі будинку; став слюсар, який піднімав тост «за родіну – за сталіна»; стала медсестра, яка більшість розмов починала «а вот в совєтском союзє біло…». Це коло «легітимної» квазівлади, що оточує вишколених Кремлем одиниці. Ці одиниці мають надіслану з Кремля охорону, а все інше – банди. Козаки, бригади, осетини, чечени, абхазці – вся маса безробітніх, п’яних, наркоманів, зеків і садистів, яким дозволять безкарно грабувати – що візьмеш, те й твоє (тим більше, цей контингент в Росії збільшиться, зважаючи на обіцянку Шувалова щодо поневірянь і тягарів для російського народу).

А тепер подивіться по сторонам. Ви бачите бабусь, які регулярно ходять в церкви Московського патріархату? Готуйтеся, що вони лізтимуть видряпувати вам очі, прикриваючи своїми муміями «визволителів». Ви бачите сантехніка, який матюкає «олігархів при владі»? Готуйтеся, що його «оберуть» головою якоїсь київської чи одеської республіки і в межах свого інтелектуального недорозвитку він примушуватиме торгові мережі безплатно роздавати харчі всім навколо, а потім забиратиме собі гуманітарку. Ви бачите маму, що вимагає за будь-що вчити її дитину російською? Готуйтеся, що вона очолить комісію з деукраїнізації і влаштовуватиме рейди по квартирам, щоб вилучати і спалювати ненависну україномовну літературу. Ви бачите, підпитих сусідів, які п’ють і палять на дитячому майданчику? Готуйтеся, що завтра вони ходитимуть вулицями з автоматом і складатимуть основу «народної дружини». Все це Росія називатиме «демократичною владою», а для її «легітимізації» проведе «вибори» як свого часу провела в так званих «днр» і «лнр».

За цією «владою» стоятимуть «визволителі» – всілякі «козаки, бригади, осетини, чечени, абхазці та вся маса безробітніх, п’яні, наркоманів, зеків і садистів Росії» – цього «добра» в Росії вистачить не лише на Україну, а й на цілу Європу. Саме вони робитимуть погоду на окупованих вулицях з лезгінками і грабуванням маркетів. За ординським звичаєм вони отримають три місяці на розграбування всієї України. Цього цілком вистачить, щоб вбити і зґвалтувати будь-які паростки спротиву. Це вже потім, коли вони переобтяжені награбованим, повзтимуть по своїх домівках або обпиті і обколоті валятимуться під парканом, їх приберуть спецзагони ФСБ. Україна перетвориться на квазінезалежну республіку на кшталт Білорусі, де президентом буде Медведчук чи ще якийсь прибічник «руського міра» і помічників йому не бракуватиме – окрім сусідів придивіться уважніше до колишніх та чинних «правоохоронців», прокурорів, суддів, чиновників та їхніх родичів – їм «русскій мір» гарантуватиме недоторканість.

В коментарях в соціальних мережах люди часом зауважують, що констатації фактів недостатньо, треба ще написати – що ж робити?

Напевне владі насамперед треба згадати про загони самооборони, які формувалися після перемоги Євромайдану, і просити їх допомагати міліції, СБУ та військовим. А також ухвалити механізм видачі військової зброї і набоїв – принаймні тим чоловікам, які мають військові квитки.  Це як початок.

P.S.: І повторю ще раз – це найгірший сценарій. Хто вважатиме, що це паніка – може вже зараз повзти на цвинтар.