Росія почала морську блокаду України

Вперше після окупації Криму, Росія почала відтинати від України чергові шматки морської економічної зони ближче до Одещини. Йдеться про встановлення відібраної раніше в України нафтовидобувної техніки за 55 кілометрів від острова Зміїний та за 100 кілометрів від узбережжя Одещини. Таким чином, Москва створює дугу морської блокади, відрізаючи Україну від морського сполучення.

Росія почала морську блокаду України

Натисність, щоб збільшити / Click to enlarge

Логіка Росії проста – забираючи Одеське газове родовище (жовтий трикутник на більшій карті) Росія автоматично оголошує територію своєї економічною зоною. Відокремлене Одеське родовище без підводних газогонів Росії не потрібне і, як видно на меншій карті, воно з’єднане газопроводом з Кримом (через Голіцинське газоконденсатне родовище). Тобто Москва також забирає морську територію навколо газових комунікацій з відповідною військовою охороною захопленого. Будь-які спроби спротиву трактуватимуться Росією “зазіханням на її територіальну цілісність”.

Як видно з меншої карти, Україні залишиться 55-кілометровий перешийок між островом Зміїним і Одеським газовим родовищем для судноплавства і виходу до Боспору. Для сучасної військової техніки, а тим більше крилатих ракет, це надзвичайно мала відстань, тож Україна опиниться в морській ізоляції. Це унеможливить, наприклад, постачання до України вкрай необхідного для проходження зимового сезону південноафриканського вугілля. Також це закриває українські порти на Одещині та Миколаївщині, що створить необхідний економічний та соціальний ґрунт для подальшої російської окупації українського півдня.

Київ терміново мусить реагувати на захоплення Одеського газового родовища і не обмежуватися лише дипломатичними нотами, а вимагати від Сполучених Штатів Америки вислати свої військові кораблі до Чорного моря і допомогти відновити контроль над вищезазначеною територією. Світ не буде допомагати країні, яка покірно спостерігатиме як забирають її територію.

Окрім того, українські політики мусять дотримуватися своїх обіцянок. Адже після того, як турецькі військові збили російський бомбардувальник, Секретар РНБО України Олександр Турчинов пообіцяв, що українські військові також збиватимуть російські літаки, що залітатимуть в український простір. Чим відрізняється захоплення українських морських територій від літаків? В обох випадках йдеться про агресію проти України. Київ має дуже мало часу на вирішення морської проблеми, інакше наслідки будуть катастрофічні.

ДОПОВНЕННЯ: В продовження історії – конкретний доказ ворожих намірів Росії.

5 коментарів в “Росія почала морську блокаду України
 1. євроукр сказав:

  а скільки там кілометрів ? це теріторіальні води ?

  • Oleksandr сказав:

   Я виправив помилку і тепер карту можна збільшувати. Там видно, що це територіальні води України, і що від Одеського родовища до Зміїного лишається 55 кілометрів.

 2. Антон сказав:

  Знаєте, Турчинов мені нагадує такого собі півня, який, керуючи курями, постійно подає голос у підвищенній манері, інколи зривається на галас і погрожує обскубти їх всіх. Але лише вистачить добряче притупнути на нього ногою або кинути каменем і все – здувся, втік, і кинув курей на призволяще. Так і в нас: будемо збивати, будемо стріляти, а тільки но біда – де він той Турчинов? Ото ж то!

 3. Богдан сказав:

  Через Крим в Бесарабію??? Чому лише “морська економічна зона”? ХІБА НІХТО НЕ ПОМІЧАЄ ОЧЕВИДНОГО ?!!!

 4. Любов сказав:

  Профукали Крим, отдавайте і все остальне і південь і схід і Киеву пора здаватися!!!Може Путін прийде та не буде брати налоги на надвірні постройки!!!

3 Пінги / Зворотні посилання для "Росія почала морську блокаду України"
 1. […] готує морську блокаду України. В доповнення до моєї попередньої публікації, російські розвідники демонстративно і безперешкодно […]

 2. Морська блокада України Росією підтверджується | Іменка сказав:

  […] готує морську блокаду України. В доповнення до моєї попередньої публікації, очевидно, як російські розвідники демонстративно і […]

Напишіть відгук