Росія розпочала нову війну. Проти Єгипту


Warning: Use of undefined constant cf - assumed 'cf' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 95

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 103

Warning: Use of undefined constant snippet - assumed 'snippet' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/shugai/domains/piddubny.com/public_html/wp-content/plugins/embedit-pro/embed-it-pro.php on line 105

Йдеться про гібридну війну, яка: А) неоголошена, а отже будь-яка офіційна влада Росії її спростовуватиме і Б) цілі цієї війни неочевидні – їх важко прорахувати аж поки вони не будуть досягнуті. Нижче виписаний один з варіантів війни, яку Росія розпочала проти Єгипту, про причини цієї війни та про стратегічну мету Кремля.

5 листопада нью-йоркський журналіст Ян Бремер оприлюднив в себе на Фейсбуці список літаків, що мали прибути до єгипетського курорту Шарм ель-Шейх. Як видно на фото, практично всі рейси були скасовані:

bremmer

Така ситуація виникла після того, як Британія оголосила, що припиняє авіарейси до єгипетських курортів та про евакуація звідти своїх громадян. Уряд Японії, в свою чергу, застеріг своїх співвітчизників про небезпеку подорожей до Шарм ель-Шейху. А згодом і Кремль призупинив повітряне сполучення із Єгиптом. Ініціатива Лондона, Токіо і Москви де факто означають призупинення туристичних потоків до Єгипту.

Причиною таких заходів безпеки стало падіння літака російських авіаліній “Когалимавіа” Airbus А321 над Сінайським півостровом (Єгипет) 31 жовтня. Під час цієї аварії загинуло 224 особи. Згодом, терористичне угруповання ІДІЛ взяло відповідальність за аварію літака – терористи стверджують, що це саме вони збили пасажирський лайнер.

а321_crash

Утім американські та британські фахівці сумніваються, що ІДІЛ міг поцілити пасажирський лайнер у тому регіоні. Більше того, американці з британцями припустили, що вибухівка вже була на борту літака – таку версію Кремль одразу назвав “спекуляцією”.

Водночас російські медіа посилено підтримують версію, що саме ІДІЛ стоїть за терористичним актом. На підтвердження цієї версії, російські видання всіляко посилаються на чутки в світових ЗМІ, намагаючись переконати всіх, що їхній літак став жертвою саме терористів.

Поведінка Кремля має сенс, особливо зважаючи на те, що світові авіакомпанії відмовилися літати над Синайським півостровом – адже це цвях в труну єгипетського туризму, однієї з основних статей наповнення державного бюджету країни.

Цілком ймовірно, що за терактом проти А321 стоїть Кремль. Гібридна диверсія проти Єгипту сталася невдовзі після того, як Каїр і Париж підписали угоду про купівлю Єгиптом двох військових суден класу “містраль” за 1 мільярд доларів.

Як відомо, ці кораблі були збудовані у Франції на замовлення Росії, однак після російської агресії проти України, Франція відмовилася продавати містралі Москві. Потім Франція безуспішно намагалася продати судна – ходили чутки, що їх зможуть купити чи то китайці, чи то канадці, але врешті ніхто не хотів виступати всупереч російським інтересам. Окрім єгиптян.

Метою гібридної, асиметричної агресії Росії проти Єгипту, цілком може бути примус “повернути” містралі Кремлеві. Про те, що Росія поклала око на ці кораблі свідчать, наприклад, прагнення Кремля їх оснащувати своїми гелікоптерами – а позаяк кораблі повністю “заточені” під російські потреби, то росіянам достатньо просто позичити містралі в єгиптян і не повернути.

Яким чином? Роздмухуючи версію, що за терактом А321 стоїть ІДІЛ, Росія створює “проблему присутності ІДІЛ” на Синайському півострові. Економіка Єгипту потерпатиме від величезних збитків і коли Кремль запропонує Каїру вирішити проблему ІДІЛу на Синаї, Каїр погоджується. Спочатку на півострів прилетить російська авіація, а потім Кремль захоче провести наземну операцію – як в Сирії. Для цього росіянам знадобляться містралі, які їм люб’язно позичать єгиптяни. Тим більше, що РФ має спеціально вишколені команди для цих гвинтокрилоносців.

Як тільки Кремль отримає в своє розпорядження містралі, ситуація на Синайському півострові вирішиться. Однак Каїр свої військові судна назад не отримає і жодні волання чи “стурбованості” світової спільноти ці судна не повернуть. Новітнє військове обладнання вартістю мільярд доларів для Кремля неспівмірно цінніше, аніж життя пари сотень туристів та солдатів  – не варто забувати, що Путін прийшов до влади в Росії саме на терактах своїх спецслужб проти власних громадян.

Далі можна лише гадати для чого Росії містралі. Найвірогіднішим сценарієм може бути їхнє перекидання до Чорного моря. Два новітні десантні кораблі, споряджені гелікоптерами – це хороший “кулак”, наприклад, для висадки “асвабадітєлєй” на узбережжя Одещини. Українське питання з кремлівської повістки дня ніхто не знімав.

P.S.: Цікавий коментар до статті після поширення в соціальних мережах:

Версія про те, що росіяни спонукали ІДІЛ знищити свій пасажирський літак або й підірвали його самі, доволі неймовірна, а...

Posted by Роман Головенко on Sunday, November 8, 2015