Росія винайняла армію тролів

trollЯк стверджують журналісти французького видання “Le Figaro”, Росія проводить пропагандистську антиукраїнську війну в інтернеті. Для цього взяла на роботу 600 осіб, які коментують події в Україні в соціальних мережах та сторінках інтернет-медіа.

В газеті “Guardian”, після публікації текстів на тему підтримки Росією терористів на сході України, побільшало негативних коментарів і так званого “троллінгу” (поширення ворожих і образливих коментарів). Журналісти “Le Figaro” написали, що модератори порталу “The Guardian” щодня відсіюють 40 тисяч проросійських коментарів від тролів.

Викладачка політології Паризького університету Єлєна Моренкова Пер’є зазначила, що коротка російсько-грузинська війна у 2008 році, виявилася для Кремля “комунікаційною катастрофою”. Це примусило Росію мобілізуватися та більш серйозно ставитися до пропагандистських акцій в інтернеті. Вона додала, що у зв’язку з цим російське Агентство інтернет-досліджень, готуючись до ескалації подій в Україні, найняло 600 оплачуваних блогерів і коментаторів.

Ці проросійські тролі впливають на публічну думку і постійно сидячи в інтернеті шукають прихильників російської версії подій на сторінках газет та інших ЗМІ, в тому числі закордонних. Пер’є підкреслює, що російська влада ніколи не спростовувала цю інформацію. На її думку, не всі компанії координуються з Кремля напряму…

Задовго до публікації “Le Figaro” на тему проросійських тролів вже писали такі видання як “Washington Post” i “Guardian”.

Американські журналісти зазначали, що “їх цілий легіон. Вони спеціально ініціюють сварки і створюють напружену атмосферу. Вони фінансовані через фірми, що мають прихований зв’язок із Кремлем. “Працюють” як на наших форумах, так і на New York Times, CNN, The Huffington Post”. Газета вказує, що проросійських тролів можна впізнати за прокляттями, за поганою англійською мовою, за безглуздими коментарями і за проросійськими темами імперського характеру.

Американські та англійські журналісти також вказують, що ноги тролів ростуть з російського Агентства інтернет-досліджень, офіс якого розташований у передмісті Санкт-Петербурга. Цю інформацію здобули хакери з “Anonymous International”. Хакери зламати електронні скриньки працівників агентства і виклали в Мережу документи про діяльність Агентства адресовані до такого собі пана Володіна. Ймовірно йдеться про першого заступника керівника адміністрації президента РФ В’ячеслава Володіна.

За даними “Anonymous International”, кожен троль найнятий петербурзькою фірмою мав лишати щонайменше 50 коментарів під різними статтями, мати шість профілів у Фейсбуці і десять акаунтів в Твіттері, а в кожній із соцмереж робити щонайменше три дописи.

Протягом останніх кількох років була розбудована ціла світова система тролінгу, до якої долучилися інтернет-агенції з тисячами проплачених блогерів і коментаторів. До них також приєдналися деякі медіа в Росії, Білорусі та Україні, які за допомогою “правдивих коментарів” маніпулюють громадською думкою на користь Росії.

За таку роботу тролі отримують значну платню з російського бюджету. Згідно з інформацією “Anonymous International”, щороку Кремль виділяє 33,5 мільйонів рублів (близько 1 млн дол) для інтернет-агенцій, які наймають платних коментаторів і блогерів.

Стаття написана за матеріалами таких видань як: “Le Figaro”, “Washington Post” i “Guardian”.

P.S.:Особисто я вже давно спостерігаю за вкидами низки “українських” блогерів та новоявлених журналістів, які дезінформують суспільство, нагнітають істерії і маніпулюють громадською думкою. Сподіваюся, ця тема стане предметом належної уваги з боку суспільства і журналістської спільноти зокрема.