Росіян готують до лайноїдства

Росіян готують до лайноїдстваРосійські селекціонери презентували в своїй “кремнієвій долині” Сколково їстівних мух. Свідомо чи ні, вони втілюють гротескну ідею Войновича, що найкращим раціоном для росіян є лайно. А їстівні мухи – це останній етап підготовки росіян до лайноїдства.

“Якщо подумати, Ваню, все наше життя з лайна зростає” – каже герой роману Войновича “Життя і неймовірні пригоди солдата Івана Чонкіна” “селекціонер” Гладишев (на фото). І далі розвиває свою теорію, мовляв, якщо основою живого на землі є лайно, то навіщо прокладки у вигляді їжі? І чи не краще людству одразу споживати лайно?

“Для початку, звісно, скоригував він, коли побачив, що Чонкіна пересмикнуло, можна видалити природній запах, а потім, коли людина звикне, залишити все, як є. Але це, Ваню, справа далекого майбутнього та успішних заповзять науки. І я пропоную, Ваню, випити за успіхи нашої науки, на нашу Радянську владу і особисто за генія у світовому масштабі товариша Сталіна”.

Пишучи гротескний роман, дії якого відбувалися за сталінського режиму, Володимир Войнович навряд чи уявляв, що його гіпербола про лайноїдіння буде цілком серйозно підтримана у “далекому майбутньому” – в Росії 2016 року.

Посудіть самі – 4 червня на державному російському телеканалі “Росія” показали репортаж (34 хвилина 14 секунда) з російської т.зв. “кремнієвої долини” – Сколково. Високий потенціал російських винахідників розкрили на прикладі нової породи мух – “м’ясної висококалорійної”, яку їстимуть… люди.

Сучасний російський селекціонер мух – це войновичівський Гладишев, який прибирає зайві прокладки і наближає російське суспільство до сталінського чи путінського ідеалу суспільства – і воно жертиме те, що наказуватимуть з екранів ТБ.

Втім, дивіться самі:

Напишіть відгук