Роздягання жінок в Оболонському суді – не “поверхневий огляд” або як поліція бреше

На третій день після того як поліцейські примушували роздягатися жінок в Оболонському райсуді Києва і перевіряли чи написано щось на їхніх грудях, Нацполіція розродилася поясненням. Керівник департаменту комунікацій Нацполіції Ярослав Тракало на своїй фейсбук-сторінці написав досить оригінальне виправдання. Його глузливий пост відсилав до статті Закону про Національну поліцію, яка нібито дозволяла поліціянтам роздягати жінок. Але наведена Тракалом стаття не дозволяє роздягати жінок чи змушувати їх до цього.

Роздягання жінок в Оболонському суді - не "поверхневий огляд" або як поліція бреше

Джерело: УНІАН

Тобто поліція просто збрехала і перекрутила норму Закону. Розгляньмо це детальніше – це тим більше важливо, що всі без винятку журналісти безкритично поширили інформацію Тракала.

Ось скрін-шот допису пана Тракала – для історії:

Роздягання жінок в Оболонському суді - не "поверхневий огляд" або як поліція бреше

Джерело: Facebook

Отже пан Тракало написав, що поліцейські просили жінок розстебнути верхній одяг. Такий “поверхневий огляд жінок – у суворій відповідності з ч. 3 ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”: “Поверхнева перевірка здійснюється поліцейськими відповідної статі…“. І на тому цитування Закону уривається.

Почитаймо повністю на що посилається пан Тракало. Частина 3 статті 34 Закону України “Про національну поліцію” говорить: “Поверхнева перевірка здійснюється поліцейським відповідної статі. У невідкладних випадках поверхневу перевірку може здійснити будь-який поліцейський лише з використанням спеціального приладу або засобу“.

А чим же ж є власне “поверхнева перевірка”? На це дає відповідь частина 1 статті 34 згаданого Закону: “Поверхнева перевірка як превентивний поліцейський захід є здійсненням візуального огляду особи, проведенням по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом, візуальним оглядом речі або транспортного засобу“.

Ще раз – в Законі є:

  1. Візуальний огляд особи.
  2. Проведення по поверхні вбрання особи рукою, спеціальними приладом чи засобом.
  3. Візуальний огляд речі.

Хтось бачить тут норми, що дозволяють поліцейським примушувати роздягати людей чи розстібати їхній одяг?

Скандал із роздяганням журналісток в районному Оболонському викликав гнівну реакцію багатьох політиків. Але на тому все скінчилося. Більше того, дивує наскільки українські медійники (важко назвати їх журналістами) безкритично ретранслювали повідомлення поліцейського Тракала. Бо якщо таке порушення зійде поліції з рук, то нехай медійники не нарікають щодо наступних “поверхневих перевірок”.

А ще дивує наскільки журналісти не знають своїх прав і дозволили себе роздягати в Оболонському райсуді. Тож не дивуйтеся, коли практика роздягання журналістів стане звичною. Спочатку вам залазять за пазуху, потім в труси, а потім “поверхневий огляд” – роздягання догола, як це беркут практикував на морозі під час Євромайдану.

Мітки: , , , ,