Саакашвілі, щезни!

– Пане Саакашвілі, як почуваєтеся?

– Прекрасно.

– Ви збираєтеся сьогодні віддати себе владі?

– Щезни.

Так журналісту BBC Джоні Фішеру нахамив колишній президент Грузії, а зараз лідер “Руху нових сил” Міхеіл Саакашвілі. Ось, власне, це відео:

Таке спілкування Саакашвілі з журналістом можна було би списати на втому політика, якби не одне “але” – попереднього дня під час “визволення” Саакашвілі з автівки СБУ, низка присутніх журналістів відзначили агресивне ставлення до них з боку протестувальників. Прихильники Саакашвілі вловлювали уривки включень журналістів і грубо реагували на речення, що їм не подобалися, та вимагали говорити те, що їм до вподоби (зокрема, про це говорила журналістка Радіо Свобода). Деякі протестувальники вимагали надати їм слово. Така поведінка разом з хамством їхнього лідера приводить до простих висновків – “міхомайдан” налаштований вороже до журналістів, а отже це зібрання приречене.

Варто нагадати, що успіхи Помаранчевої Революції (2004 р.) і Євромайдану (2013-2014 рр.) багато в чому завдячують журналістам. Не секрет, що внутрішня симпатія працівників медіа до протестувальників, впливала на якість журналістських матеріалів, які читав весь світ. Ця внутрішня симпатія зокрема була зумовлена високим рівнем толерантності протестувальників до журналістів – навіть до медійників, які працювали на ворожі табори, позаяк агресія до одного представника професії могла запустити непередбачувану ланцюгову реакцію.

Згодом, того ж дня, коли Саакашвілі нахамив Фішеру, лідер “Руху нових сил” під час прес-конференції наголосив, що має три наукові ступені. Така неузгодженість вчинків та заяв гідна подиву, адже важко уявити освіченого західного політика, який хамить журналістам і розраховує на якийсь успіх (тут можна згадати Трампа, але американського президента медійний мейнстрім відверто не любить).