Сервіс для відсіювання відеопідробок

Джерело: http://citizenevidence.org
Джерело: http://citizenevidence.org

Під час криз та потрясінь найпопулярнішим сервісом для поширення відео залишається YouTube. Але також йдеться про поширення старого відео (що видають за нове), поширення підробленого чи змонтованого відео.

Це особливо важливо в контексті російських інформаційних атак проти України, коли про дії української армії на Сході часто поширюють брехливі відеокадри. Для захисників прав людей, для журналістів і просто користувачів важко відділити відеофакти від відеовигадок. Сьогодні з’явилася Інтернет-сторінка, що допоможе це зробити.


Крістофер Коетл з офісу американської Amnesty International оголосив про запуск нового інструменту, що допоможе захисникам прав людини відсіювати фейкові відео від справжніх. Citizen Evidence Lab, що в перекладі можна назвати як «Лабораторія громадянських доказів», стартувала сьогодні, 8 липня 2014 року.
Це перший ресурс для захисників прав людини присвячений верифікації, він надає доступ для швидкої перевірки відео в YouTube, а також для більш детальних оцінок.

Попри постійне наголошування, що цей сервіс (насправді тут кілька сервісів) розрахований насамперед для захисників прав людей, з точки зору журналістики він теж має неабияку цінність. На сторінці розміщено покрокова інструкція з детальними підказками як перевіряти відео – від порад як скачати відео для подальшого збереження як доказу, до перевірки за низкою параметрів. Також розміщені поради на яку приховану інформацію треба звертати увагу і як її знаходити.

Citizen Evidence Lab ще потребує уважного вивчення, тож деталі згодом. Хоча охочі можуть вже зараз тестувати сервіс.